Polaroid

Filtruj
Kategorie
Dla kogo
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Polaroid

Polaroid to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży foto. Firma została założona w 1937 roku przez amerykańskiego naukowca i wynalazcę Edwina Herberta Landa. Amerykańskie przedsiębiorstwo Polaroid Corporation zasłynęło z produkcji filmów i aparatów do tzw. fotografii błyskawicznej. Sztandarowym produktem firmy przynoszącym ogromne zyski stał się aparat Polaroid zaprezentowany po raz pierwszy szerszej publiczności 21 lutego 1947 roku w Nowym Jorku. Sprzęt ten umożliwiał prawie natychmiastowe wywołanie zdjęcia tuż po jego zrobieniu.

Po ogromnym sukcesie Polaroida, w 2008 r. firma zdecydowała się wstrzymać jego produkcję. Przyczynił się do tego spadek zainteresowania aparatem i jednocześnie rozwój aparatów fotograficznych w technologii cyfrowej. 5 maja 2017 grupa polskich inwestorów zarządzana przez rodzinę Smołokowskich przejęła 100% udziałów w Polaroidzie i kontynuowała produkcję aparatów. Współczesne Polaroidy nadal cieszą się dużym zainteresowaniem i posiadają wielu zapalonych sympatyków fotografii w stylu retro.

Oferta marki Polaroid

Obecnie w ofercie marki Polaroid można znaleźć kilka modeli aparatów do fotografii błyskawicznej. Aparaty natychmiastowe Polaroid dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych. Posiadają solidną, trwałą i stylową konstrukcję oraz mocną lampę błyskową wbudowaną w aparat. Każdy sprzęt wyposażony jest także w wytrzymałą baterię z możliwością ładowania za pomocą przewodu USB.

Polaroid to także bardzo dobry obiektyw oraz precyzyjny autofokus, które umożliwiają wykonywanie doskonałej jakości zdjęć. Dodatkowo, w komplecie można znaleźć zestaw pięciu filtrów, które można założyć na obiektyw i eksperymentować z różnymi kolorami lub efektami. Do aparatu powstała także dedykowana aplikacja na smartfony, dzięki której można tworzyć ruchome fotografie.

Poza sprzętami do fotografii w ofercie marki dostępne są również wkłady do aparatu natychmiastowego, wśród których można znaleźć kolorowy i czarno-biały papier fotograficzny. Można kupić też wkłady umożliwiające wykonywanie zdjęć w czarnych ramkach.

Ciekawym i innowacyjnym produktem dostępnym w asortymencie marki jest także mini drukarka do zdjęć z oprogramowaniem Android i IOS pozwalająca na robienie fotografii smartfonem i na późniejsze przesłanie do drukowania. W ofercie Polaroida znajdują się także akcesoria takie, jak torba na Polaroid, album na zdjęcia czy okulary przeciwsłoneczne ze specjalnym filtrem soczewkowym. 

więcej