Filtruj
Kategorie
Polecane
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Smartfony Samsung | Telefony Galaxy

Smartfony Samsung stanowią dużą część rynku urządzeń mobilnych. Koreańska firma posiada w swojej ofercie kilka linii smartfonów reprezentujących różne półki cenowe. Rodzina Galaxy S od pierwszej generacji nakreślała kierunek rozwoju nowoczesnych telefonów. Obecnie producent oferuje także serie Galaxy A, Z i M.

Smartfony Samsung Galaxy S

W skład serii Samsung Galaxy S wchodzą flagowe modele marki prezentowane na początku każdego roku. Urządzenia te cechują się najmocniejszymi podzespołami i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, których nie wykorzystywano dotąd w innych modelach firmy.

Telefony z serii S nadają również kierunek stylistyczny marki na najbliższy czas. Kolejne generacje smartfonów Galaxy S są oznaczane rosnącymi liczbami w nazwie. Poszczególne warianty w ramach jednej generacji otrzymują dopisek pod postacią np. Plus, Ultra lub FE.

Smartfony Samsung Galaxy A

Seria Samsung Galaxy A reprezentuje szeroko rozumianą średnią półkę smartfonów. Urządzenia z tej rodziny korzystają z wielu rozwiązań zapożyczonych od poprzednich generacji Galaxy S. Specyfikacja obejmuje zazwyczaj bardzo wydajne podzespoły pozwalające wykorzystać telefon do multimediów oraz gamingu.

Liczby w nazwach smartfonów wskazują ich hierarchię w ofercie i pozwalają szybko zidentyfikować, z jak mocnym urządzeniem mamy do czynienia. Poszczególne modele Galaxy A mogą oferować ekrany o wysokich częstotliwościach odświeżania np. 120 Hz, baterie o pojemności ponad 5000 mAh lub wydajne aparaty o wysokiej rozdzielczości.

Producent w przypadku tej serii sprawnie lawiruje podzespołami w celu zapewnienia wydajnych smartfonów plasujących się ceną i parametrami poniżej topowej kategorii.

Smartfony Samsung Galaxy Z

Technologia elastycznych ekranów pozwoliła na stworzenie składanych smartfonów, które reprezentuje rodzina Samsung Galaxy Z. W ramach tej serii powstały dwie linie urządzeń. Modele Flip przypominają telefony z klapką. Z tym, że wewnętrzna cześć urządzenia nie została podzielona na ekran i klawiaturę. Zamiast tego posiada ona pełnowymiarowy, elastyczny wyświetlacz AMOLED.

Dzięki temu złożony smartfon jest o połowę mniejszy od klasycznego urządzenia, przez co bez problemu mieści się np. w kieszeni. Telefony Fold w pozycji złożonej mają wymiary klasycznego smartfona, a po rozłożeniu stają się niewielkimi tabletami. Pod względem specyfikacji seria Galaxy Z utrzymuje się pomiędzy flagowymi modelami S i mniej zaawansowanymi A.

Smartfony Samsung Galaxy M

Galaxy M pełni rolę najniżej lokowanej serii smartfonów Samsunga. Modele z tej rodziny nieznacznie odbiegają specyfikacją od linii A. Drobne kompromisy pozwoliły obniżyć cenę. Mimo to na pokładzie można znaleźć aparaty wykorzystujące kilka sensorów o dużych rozdzielczościach, czy ekrany z wysoką częstotliwością odświeżania. Producent pokusił się także o wersje z głównymi komponentami, jak procesor i pamięć RAM charakterystycznymi dla klasy średniej.

Przejrzyj smartfony Samsung Galaxy z naszego asortymentu i wybierz model z najbardziej interesującej serii.

więcej

Smartfony Samsung | Telefony Galaxy – najczęściej zadawane pytania