Strefa Instax

Instax Fujifilm

Fotografia natychmiastowa wróciła do łask dzięki modzie na retro, a jedną z ikon tej technologii stała się marka Fujifilm instax. Producent sprzętu fotograficznego opracował swoją linię aparatów pozwalających natychmiast wydrukować wykonywane zdjęcie. W naszym asortymencie znajdują się aparaty z linii instax mini, WIDE i SQUARE.

Zalety aparatów Fujifilm instax

Aparaty Fujifilm instax są przeznaczone do fotografii natychmiastowej, a co za tym idzie korzystają ze specjalnych wkładów. W efekcie ich używanie jest nieco bardziej kosztowne od aparatów cyfrowych, ale niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim odbitki zdjęć mogą być cenną pamiątką z różnych spotkań i wydarzeń. Fizyczne fotografie nie gubią się w odmęcie licznych i nieprzemyślanych zdjęć cyfrowych na dysku komputera. Co więcej pamiątkowa fotka może się okazać bardzo cennym prezentem.

Fujifilm instax mogą zastąpić tzw. fotobudki podczas różnych imprez. Aparaty natychmiastowe w połączeniu z akcesoriami do przebieranek generują sporo zabawy. W końcu niewielkie fotografie spiszą się w roli elementów kreatywnego wystroju wnętrza. Dużą zaletą aparatów Fujifilm instax jest m.in. automatyzacja nastawów. Większość modeli nie wymaga wiedzy fotograficznej do sprawnego korzystania.

Fujifilm instax mini, instax SQUARE i instax WIDE

Serię aparatów Fujifilm instax rozpoczęły aparaty z serii mini. To one są obecnie najliczniejszymi przedstawicielami marki, a użytkownicy mogą sięgnąć po takie modele, jak instax mini EVO, mini 11, mini 40 czy mini LiPlay. Najmniejsze aparaty marki korzystają z wkładów wielkości kart płatniczych. Te są najtańsze, co m.in. przekłada się na ich popularność. Producent przygotowuje także różne wersje wkładów różniące się np. kolorami ramek, co uatrakcyjnia wykonane fotografie.

Fujifilm instax SQUARE był odpowiedzią na aparaty marki Polaroid. Głównie ze względu na kwadratowe wkłady, które budzą nostalgię użytkowników klasycznych aparatów oraz miłośników Instagrama w pierwotnej formie. Kwadratowe fotografie można wykonać aparatem instax SQ1, który jest dostępny w różnych kolorach. Aparat instax WIDE wykorzystuje szerokie wkłady dające możliwość wykonania szerokich kadrów. Większe fotografie są jednak okupione dużymi rozmiarami sprzętu.

Fujifilm instax w wersji hybrydowej a analogowej

Aparaty natychmiastowe dzielą się na analogowe oraz hybrydowe. Pierwsze z nich cechują się małą ilością funkcji i automatyzacją. Najważniejsze jednak, że wykonane zdjęcie muszą natychmiast przenieść na papier. Hybrydowe aparaty wykorzystują cyfrową matrycę, co pozwala na implementację dodatkowych funkcji, a także zapis zdjęć na karcie pamięci. Część z takich modeli posiada ekrany do przeglądania i edytowania fotografii przed ich wydrukiem. Modele hybrydowe cechują się wyższą ceną niż analogowe odpowiedniki.

Aparaty Fujifilm instax cechują się dużą różnorodnością, ale wszystkie łączy możliwość natychmiastowego wydruku fotografii. Przejrzyj nasz asortyment i wybierz najciekawszy model.

więcej

Dowiedz się więcej o aparatach Instax i nie tylko

Wszystkie artykuły