Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Producent
  • więcej
Rodzaj papieru
  • więcej
Format
  • więcej
Liczba arkuszy w opakowaniu
  • więcej
Kolor

Papiery do drukarek

Drukarki atramentowe czy laserowe wykorzystują różne technologie druku, co oznacza że do pełnego wykorzystania ich możliwości może być potrzebny odpowiedni papier. Te cechują się różnymi parametrami dostosowanymi do współpracy z konkretnymi urządzeniami drukującymi i odpowiadającymi specyficznym dokumentom. W naszym asortymencie znajdują się papiery do drukarek takich marek, jak Canon, Kodak, Xerox, Rayfilm, Printpro czy Fomei.

Istotne parametry papierów do drukarek

Na ryzach papieru można znaleźć informacje odnośnie jego parametrów. To one pozwalają określić, czy dany produkt będzie odpowiedni do posiadanego typu drukarki i rodzaju materiałów, jakie mają być drukowane. Wybierając papier do drukarki należy zwrócić uwagę m.in. na:

  • Gramaturę, czyli parametr podawany w g/m2, który określa ilość materiału zawartego w metrze kwadratowym arkusza papieru. Zwykły papier do drukowania dokumentów powinien posiadać gramaturę co najmniej 80 g/m2, choć zaleca się wartość ponad 100 g/m2. Do wydruku takich materiałów, jak wizytówki, czy zaproszenia zaleca się stosowanie papieru o gramaturze powyżej 160 g/m2.
  • Klasę papieru symbolicznie określającą jasność i odwzorowanie bieli. Klasa papieru A oznacza najbielszą powierzchnię, a z kolejnymi literami jasność ulega obniżeniu.
  • Format, czyli wymiar arkusza papieru, określany symbolami takimi, jak m.in. A5, A3, czy biurowy standard A4.
Rodzaje papierów do drukarek

Niektórzy producenci umieszczają na opakowaniach papieru informację o przeznaczeniu do drukarek atramentowych lub laserowych. Można się także spotkać z pojęciem papieru uniwersalnego. Ten nie jest oficjalnym rodzajem papieru i zazwyczaj odnosi się do arkuszy niższej jakości dedykowanych dla kserokopiarek.

Papier dedykowany do drukarek igłowych

Szczególnym rodzajem jest papier do drukarek igłowych, który cechuje się perforacją po bokach oraz taśmową konstrukcją arkuszy. Oddzielną kategorię stanowi także papier fotograficzny posiadający m.in. specjalną powłokę utrwalającą druk. W tym wypadku arkusze należy dobrać pod konkretną technologię danej drukarki i rodzaj drukowanych zdjęć. Możemy rozróżnić m.in. papier fotograficzny błyszczący, matowy, półmatowy czy lekko połyskujący.

Przejrzyj nasz szeroki asortyment papieru do drukarek. Wybierz rodzaj i dobierz parametry odpowiadające twojej drukarce!

więcej

Papiery do drukarek – najczęściej zadawane pytania