Filtruj
Kategorie
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Marka Xerox

O marce Xerox

Marka Xerox należy do amerykańskiego koncernu Xerox Corporation. Firma powstała w 1906 roku jako Haloid Photographic Company, a jej założycielem był fizyk i prawnik Chester Carlson. Nazwa Xerox Corporation funkcjonuje oficjalnie od roku 1961.

Xerox jest jednym z największych producentów i dystrybutorów drukarek cyfrowych na świecie. Dodatkowo oferuje usługi outsourcingowe w zakresie druku i zarządzania dokumentami. Chester Carlson, właściciel Xeroxa, w 1938 roku skonstruował pierwszą na świecie maszynę kopiującą, która została wprowadzona na rynek w 1959 r. Wynalazek okazał się przełomem i rewolucją w ówczesnym zarządzaniu dokumentacją, a dzięki temu odkryciu wynalazca osiągnął ogromny sukces, który zaprowadził firmę Xerox na wyżyny rozwoju.  

Od 2010 roku Xerox należy do amerykańskiego koncernu Affiliated Computer Services - ACS i jest liderem na rynku urządzeń wielofunkcyjnych oraz dostawców usług zarządzania drukiem.

Xerox wchodzi na polski rynek

Pierwszy polski oddział Xerox funkcjonuje w Warszawie od 1994 roku, a funkcję prezesa Xerox Polska pełni od września 2019 r. Stuart Price. Firma dynamicznie się rozwija, dostarczając urządzenia drukujące i kopiujące na obszarze całego kraju. Xerox stale poszerza swoją ofertę i jest na bieżąco z nowinkami oraz trendami technologii cyfrowych. W ofercie marki dostępne są produkty i usługi z zakresu zarządzania dokumentami oraz obsługi informatycznej. Xerox Polska współpracuje z wieloma branżami sektora prywatnego, takimi jak bankowość, energetyka, instytucje wydawnicze i publiczne.

Oferta marki Xerox

W asortymencie marki Xerox dostępne są wysokiej klasy urządzenia przeznaczone zarówno do użytku prywatnego, jak i do celów biznesowych. Kompaktowe drukarki Xerox o niewielkich podzespołach roboczych pozwalają na szybkie i proste drukowanie dokumentów w warunkach domowych.

W małych biurach, sekretariatach, czy zespołach projektowych liczących do kilkunastu pracowników sprawdzą się równie kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne. Niewielkie rozmiary, łatwa konfiguracja, wydajność oraz możliwość drukowania, skanowania i kopiowania dokumentów w doskonałej jakości sprawiają, że te modele cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców.

W ofercie marki Xerox można znaleźć także bardziej zaawansowane kserokopiarki dedykowane biurom o większej powierzchni i z dużą liczbą pracowników. Są to wszechstronne, wielofunkcyjne sprzęty, które doskonale radzą sobie w środowisku biurowym i dobrze znoszą intensywną eksploatację. Funkcje automatycznego druku i skanu dwustronnego, szybkość drukowania, dotykowy panel sterujący i możliwość druku z nośników USB to jedne z licznych zalet, które można przypisać wydajnym i niezawodnym kserokopiarkom Xerox.

Mara Xerox posiada także w swojej ofercie materiały eksploatacyjne do drukarek w postaci tuszy i tonerów, bębnów, kostek, a także wysokiej jakości papier do drukarek o różnych formatach i gramaturach.

więcej