Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Pojemność
  • więcej
Płeć
Rodzaj skóry
Linia
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu

Specjalistyczne preparaty do rąk

Specjalistyczna pielęgnacja dłoni to coś więcej, niż codzienne mycie rąk i smarowanie ich na noc kremem. Osoby narażone na kontakt z zarazkami, drażniącymi substancjami chemicznymi, detergentami lub środowiskiem pracy szkodliwym dla skóry rąk, muszą szczególnie dbać o ręce. Z pomocą przychodzą specjalistyczne preparaty do mycia, dezynfekcji i ochrony dłoni. Takie produkty, szczególnie do użytku profesjonalnego, mają odpowiednie certyfikaty i muszą spełniać wymogi BHP.

Żele antybakteryjne do mycia rąk

Żel antybakteryjny do rąk przydaje się wszędzie tam, gdzie dostęp do wody i mydła jest utrudniony. Kosmetyczne żele antybakteryjne są niezastąpione w podróży, na wycieczce, biwaku czy festiwalu.

Aby uniknąć wysuszenia skóry przy używaniu żeli na bazie alkoholu, warto regularnie stosować kosmetyki do pielęgnacji dłoni. Można też wybierać żele antybakteryjne z aloesem, gliceryną lub dodatkiem innych substancji nawilżających i łagodzących.

W komfortowych warunkach domowych można dodatkowo zadbać o dłonie, stosując delikatne peelingi do dłoni i odżywcze kremy do rąk.

Płyny i żele dezynfekujące

Preparaty do dezynfekcji rąk są niezbędne przy pracy medycznej, w salonach kosmetycznych, salonach manicure, studiach tatuażu itp. Płyny i żele do dezynfekcji przydają się także w codziennym życiu. Profesjonalne płyny dezynfekujące do rąk muszą zawierać co najmniej 62%-70% alkoholu, aby zapewnić skuteczność działania.

Podobne wymagania są stawiane żelom dezynfekującym do skóry dłoni. Żele do dezynfekcji są często wybierane ze względu na swoją konsystencję – nie spływają tak łatwo jak płyny. Kosmetyki o wysokiej zawartości alkoholu mogą jednak podrażniać skórę. Dlatego warto pamiętać o regularnej pielęgnacji rąk i stosować ochronne kremy i maski do rąk.

Kremy i płyny typu "niewidzialna rękawiczka"

Rękawice ochronne to niezbędne zabezpieczenie przy wielu pracach w fabryce, warsztacie czy laboratorium, ale także przy pracach domowych lub w ogrodzie. W niektórych przypadkach jednak rękawice utrudniają precyzyjny chwyt i ograniczają czucie. W takich wypadkach niezastąpione są specjalistyczne kremy ochronne typu „niewidzialna rękawiczka”.

Kremy i płyny „niewidzialna rękawiczka” po wmasowaniu w dłonie pozostawiają na skórze niewidoczną warstwę chroniącą przed brudem i szkodliwymi chemikaliami. Istnieją „niewidzialne rękawiczki” do pracy z substancjami tłustymi i nierozpuszczalnymi w wodzie – smarami, farbami, olejami. Można wybrać także preparaty wodoodporne, które chronią ręce w środowisku wilgotnym lub przy pracy wymagającej częstego moczenia rąk.

Jeśli twoja praca lub obowiązki domowe wysuszają i podrażniają twoje ręce, zadbaj o nie! Wybierz produkt dla siebie z naszej oferty specjalistycznych preparatów do pielęgnacji dłoni i poczuj się komfortowo podczas codziennych zajęć!

więcej