Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Pojemność
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Mokosh

Mokosh to polska marka ekologicznych kosmetyków naturalnych w szklanych opakowaniach. Firma Mokosh Cosmetics, założona przez dwie kobiety: Annę Didiuk oraz Annę Rutkowską-Didiuk, działa od 2014 roku, a swoją siedzibę ma w Kazuniu Nowym niedaleko Warszawy.

Nazwa marki jest bardzo wymowna – Mokosz to starosłowiańska bogini, matka-ziemia, żeńskie bóstwo reprezentujące atrybuty kobiece, żywicielskie i opiekuńcze, zapewniające żyzną wilgoć i pokarm dla wszystkich istot. Filozofia marki Mokosh nawiązuje do natury, poprzez ekologiczną pielęgnację i konsekwentną dbałość o środowisko naturalne.

Naturalne kosmetyki Mokosh

Kosmetyki pielęgnacyjne Mokosh są produkowane na bazie wysokogatunkowych, naturalnych surowców, w oparciu o standardy COSMOS (Cosmetics Organic Standards). Składniki bazowe produktów Mokosh są najwyższej jakości, stosowane w odpowiednich stężeniach, aby wydobyć z nich maksimum dobroczynnego działania.

Równie mocno Mokosh dba nie tylko o zawartość, ale i o jakość opakowań. Kosmetyki Mokosh są pakowane w słoiki i butelki z ciemnego szkła o jakości farmaceutycznej. Nadają się do ponownego użycia lub recyklingu. W większych miastach działają też firmowe punkty odbioru zużytych opakowań, aby zmniejszyć ilość odpadów. Pudełeczka i ulotki kosmetyków robione są z cienkiego, biodegradowalnego papieru.

Balsamy i inne kosmetyki do pielęgnacji ciała

Naturalne kosmetyki do mycia i pielęgnacji skóry Mokosh to żele do mycia ciała, balsamy do ciała, lotiony, eliksiry i masła do ciała, a także peelingi solne i kremy do całego ciała lub do wybranych partii skóry (np. wypełniający krem do biustu).

Asortyment kosmetyków do pielęgnacji Mokosh to także specjalne kremy do rąk, czyste, kosmetyczne oleje bazowe i naturalne olejki eteryczne.

Mokosh oferuje również kosmetyki dla mężczyzn linii „Zielona kawa z tabaką”, obejmującej uniwersalny krem do twarzy i ciała oraz olejek do brody i wąsów, a także czystą lanolinę i delikatne oleje dla dzieci i niemowląt.

Naturalna pielęgnacja twarzy z Mokosh

Kosmetyki do twarzy Mokosh to szeroki asortyment produktów do oczyszczania i nawilżania, a także kosmetyki anti-aging, przeciwzmarszczkowe i liftingujące. Delikatne żele do mycia twarzy, peelingi do twarzy, korygujące kremy do twarzy anti-pollution, kremy pod oczy, maseczki do twarzy i odżywcze serum do twarzy lub pod oczy – niemal wszystkie z nich to kosmetyki wegańskie, nadające się dla kobiet w ciąży, bez konserwantów lub delikatnie konserwowane naturalnymi substancjami. Z tego powodu produkty Mokosh do twarzy powinny być zużyte w ciągu trzech miesięcy od otwarcia opakowania.

więcej