Mali Wielcy

Filtruj
Kategorie
Seria
  • więcej
Cena

Seria: mali wielcy usuń

“Mali wielcy” - seria dla dzieci o sławnych ludziach

Seria “Mali wielcy” wydawana przez wydawnictwo Smart Books to książki dla dzieci, które w oryginalny i błyskotliwy sposób przedstawiają sylwetki wybitnych osobistości z całego świata. Cykl ten zdobył uznanie recenzentów oraz zainteresowanie czytelników w wielu krajach. Jest to innowacyjny pomysł, który do tej pory nie został jeszcze przez nikogo wykorzystany.

Autorką serii “Mali Wielcy” jest hiszpańska pisarka Sanchez Vegara Maria Isabel, dla której inspiracją do napisania książek były jej siostrzenice - siostry bliźniaczki Alba i Claudia. Dziewczynki chciały czytać książki o bohaterach. Sanchez uznała więc, że najlepsi bohaterowie to prawdziwi ludzie z krwi i kości, którzy swoją działalnością odcisnęli piętno na kartach historii, sztuki lub kultury. Pierwsza część cyklu została poświęcona wybitnej, francuskiej projektantce mody - Coco Chanel. Obecnie seria liczy już ponad 100 tytułów, z których na język polski do tej pory zostało przetłumaczonych kilkanaście.

“Mali wielcy” - wybitne osobistości w dziecięcej odsłonie

Po serię “Mali wielcy” mogą sięgać zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Książki napisane są prostym, przystępnym, zrozumiałym, ale też barwnym i zabawnym językiem, a w dodatku są niesamowcie interesujące dla małego czytelnika. Treść wzbogacają kreatywne, kolorowe ilustracje spod ręki najlepszych ilustratorów.

Książki “Mali wielcy” opisują różne wybitne osobistości z kręgu kultury, sztuki, nauki, czy edukacji od momentu dzieciństwa poprzez wkraczanie w dorosłość aż po wielkie życiowe osiągnięcia. Na cykl składają się opowieści o takich sławnych ludziach, jak: Neil Armstrong, Audrey Hepburn, Maria Montessori, Hans Christian Andersen, Maria Skłodowska-Curie, Pablo Picasso, Królowa Elżbieta, Stephen Hawking, Frida Kahlo, Steve Jobs, Coco Chanel, Karol Darwin, Marilyn Monroe, czy Astrid Lindgren

Zapoznaj się z niesamowitą serią książek dla dzieci, jaką są “Mali Wielcy” i podaruj swojemu dziecku wartościową i interesującą lekturę.

więcej