Minecraft

Filtruj
Kategorie
Dla kogo
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Minecraft

W serii „Minecraft” zebrane zostały przede wszystkim książki, poradniki oraz komiksy dla dzieci i młodzieży, a także zabawki, gry komputerowe i planszowe oraz inne akcesoria. Motywem przewodnim wszystkich pozycji jest popularna gra komputerowa, która pojawiła się również w wersji na konsole. W ciągu kilku lat Minecraft zdobył ogromną popularność na całym świecie i wciąż cieszy się niesłabnącą sławą – również wśród dorosłych.

Podręczniki z serii Minecraft opisujące mechanikę gry

Na początku każdej rozgrywki generowany jest losowo świat. W podstawowej wersji gracz wciela się w postać Steve’a, a jego głównym zadaniem jest przetrwać jak najdłużej, przy okazji odkrywając mapę i zdobywając różne przedmioty. Może wytwarzać bloki, atakować przeciwników i przede wszystkim budować z różnych dostępnych na świecie materiałów.

Żeby przeżyć, należy zbierać najpotrzebniejsze surowce, między innymi drewno, aby stworzyć niezbędne narzędzia, jedzenie – aby zaspokoić głód, materiały na pochodnię lub ognisko i wiele innych. Z rozwojem rozgrywki możemy coraz bardziej rozwijać swoją bazę i odkrywać nowe możliwości tworzenia przedmiotów, ulepszania broni, zbroi i wiele innych.

Już po pierwszych minutach spędzonych w świecie zbudowanym z bloków można odkryć, jak ogromne możliwości na różnych płaszczyznach daje ta sandboxowa gra. Dzięki poradnikom do Minecraft możesz w pełni wykorzystywać jej potencjał. Początkujący, jak i zaawansowani gracze znajdą tutaj odpowiedzi na interesujące ich zagadnienia.

Seria książek i poradników dla graczy

Wśród pozycji zebranych w serii „Minecraft”, oprócz podręczników, które opisują różne ważne aspekty gry, znajdziemy również komiksy, historie czy albumy z naklejkami. Autorami są między innymi Stephanie Milton, Craig Jelley, Thomas McBrien, Jane Riordan.

W książkach opisana została mechanika gry, charakterystyka przeciwników, rodzaje światów, mapa i wiele innych zagadnień. Zawarte zostały w nich liczne wskazówki i podpowiedzi, w jaki sposób poprowadzić rozgrywkę, aby zyskać jak najwięcej już od samego początku.

Początkujący gracze mogą dowiedzieć się na przykład, jak przetrwać pierwszą noc w grze, co zrobić, gdy nagle zabraknie jedzenia w ekwipunku, jak stworzyć podstawowe przedmioty niezbędne na różnych etapach. Tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie Minecraft, mogą zainteresować specjalne tytuły dla początkujących, z których dowiedzą się na przykład, jak tworzyć farmy w miejscu stworzenia swojej bazy. Dla młodszych fanów przygotowane zostały albumy z naklejkami.

Dla tych bardziej zaawansowanych graczy, którzy dobrze znają i rozumieją mechanikę gry, przygotowane zostały książki o sposobach budowania różnych ciekawych struktur, na przykład lunaparku. W serii pojawiają się też liczne podręczniki i poradniki, między innymi dotyczące przetrwania, podboju Netheru i kresu, zaklęć i mikstur, oceanu i wiele innych. W książkach z serii Minecraft znajdują się również albumy z projektami, które można potraktować jako inspiracja do stworzenia własnych struktur w grze.

Książki z serii Minecraft pomagają rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży. Sięgnij po nie i znajdź odpowiedzi na nurtujące pytania. Doskonal swoje umiejętności i poznaj dokładnie świat gry.

więcej

Minecraft – najczęściej zadawane pytania