Książki o kosmosie

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki o kosmosie

W tej kategorii można znaleźć książki o kosmosie i wszechświecie, spośród których wiele zalicza się do popularnych serii, w tym Lanfeust, Star Force, Czuczu, Stara Flota, Atlas Kosmosu, George w kosmosie czy Kapitan Nauka. Do wyboru są publikacje przeznaczone dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych czytelników.

Książki o kosmosie dla dzieci

Nasz asortyment zawiera najciekawsze książki o kosmosie dla najmłodszych czytelników. W publikacjach tych znajdują się odpowiedzi na często zadawane pytania przez dociekliwych maluchów. Mogą oni dowiedzieć się m.in. dlaczego gwiazdy świecą, jak powstają i zanikają, czym są czarne dziury, jak wygląda wyprawa kosmiczna czy w jaki sposób bada się galaktyki, planety i inne ciała niebieskie.

Książka o kosmosie dla dzieci powinna prezentować informacje w lekki i zrozumiały dla najmłodszych sposób. Wiele pozycji zostało wzbogaconych o kolorowe ilustracje, zdjęcia, naklejki i infografiki. Można również znaleźć książki z zadaniami, zgadywankami, rebusami, krzyżówkami, kolorowankami czy malowankami.

Książki młodzieżowe o kosmosie

Tytuły przeznaczone dla nastolatków są już napisane nieco trudniejszym i bardziej wymagającym językiem. Często książka młodzieżowa o kosmosie jest oparta na wciągającej fabule, nieraz z motywami science-fiction. Bohaterowie udają się w podroż kosmiczną i biorą udział w niebezpiecznych i fascynujących przygodach. Do wyboru są również książki o astronomii dla początkujących osób, które chcą nauczyć się obserwacji gwiazdozbioru. Książki młodzieżowe o kosmosie mogą ponadto przedstawiać sylwetki znanych astronautów.

Książki popularnonaukowe o kosmosie

Dla dorosłych czytelników powstały ciekawe książki o astronomii, które zawierają przedstawione w zrozumiały sposób fakty i ciekawostki na temat wszechświata. Dzięki lekturze można poznać najnowsze odkrycia astrofizyki oraz dowiedzieć się, jak wyglądają misje NASA. Niektóre książki popularnonaukowe o kosmosie omawiają tematykę eksploracji planet, potencjalnego życia pozaziemskiego czy różnych zjawisk zachodzących w kosmosie, np. zakrzywienia czasoprzestrzeni.

Sprawdź naszą ofertę książek o kosmosie i wybierz pozycję, która pozwoli ci lepiej poznać tajemnice wszechświata.

więcej