Seria Oblicza epok

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Cena
Ocena

Oblicza epok - podręczniki do liceum i technikum

Oblicza epok to seria podręczników i kart pracy Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych – oficyny powstałej w 1945 roku, która ma swoją siedzibę w Warszawie. Autorami książek z tej serii są m.in. Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk i Dariusz Trześniowski.

Seria podręczników Oblicza epok

Nakładem wydawnictwa WSiP ukazały się podręczniki Oblicza epok do języka polskiego dla klas 1-4 liceum i technikum. Książka „Oblicza epok. Klasa 1. Część 1.” omawia utwory epoki średniowiecza, literaturę starożytnych Rzymian i Greków, a także Biblię. Pozycja „Oblicza epok. Klasa 1. Część 2.” dotyczy renesansu, oświecenia i baroku. W podręczniku „Oblicza epok. Klasa 2. Część 1.” znajdują się teksty wczesnego romantyzmu. „Oblicza epok. Klasa 2. Część 2.” to książka omawiająca epokę romantyzmu i pozytywizmu.

Podręcznik „Oblicza epok. Klasa 3. Część 1.” dotyczy utworów Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego, a „Oblicza epok. Klasa 3. Część 2.” literatury wojennej. Ukazał się ponadto podręcznik do 4. klasy szkoły średniej, omawiający utwory literatury współczesnej i PRL.

Co zawierają podręczniki Oblicza epok WSiP?

Każdy podręcznik Oblicza epok WSiP prezentuje utwory poszczególnych epok literackich wraz z nawiązaniami do współczesnych motywów, m.in. w muzyce, filmie, teatrze, sztuce, literaturze, filozofii czy polityce. Najważniejsze informacje są przedstawione za pomocą infografik, wyeksponowanych ramek, map myśli, schematów, tabel czy diagramów. Książki zostały również wzbogacone o fotografie i reprodukcje dzieł sztuki.

Podręczniki Oblicza epok zawierają sekcje podsumowujące, co pozwala uczniom powtórzyć i usystematyzować wiedzę. W książkach znajdują się także wskazówki i polecenia, dotyczące m.in. analizy i interpretacji utworów, tworzenia wypowiedzi pisemnych, omawiani wartości i postaw czy rozwiązywania zadań typu maturalnego. Uczniowie mogą ćwiczyć podstawowe umiejętności wymagane na egzaminie, w tym tworzenia wypowiedzi argumentacyjnych i syntetyzujących, czytania ze zrozumieniem oraz uzasadniania opinii.

Sprawdź tytuły książek z serii Oblicza epok WSiP dostępnych w ofercie naszej księgarni internetowej.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!