Seria Informatyka na czasie

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Cena
Ocena

Informatyka na czasie - podręczniki do liceum i technikum

Seria Informatyka na czasie to zestaw nowoczesnych podręczników do edukacji informatycznej przeznaczonych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Podręczniki Informatyka na czasie zostały przygotowane przez ekspertów z dziedziny nauczania informatyki oraz otrzymały I nagrodę w konkursie na Najlepszą Książkę Informatyczną 2021 oraz 2022 roku przyznaną przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Książki zostały wydane nakładem największego wydawnictwa edukacyjnego w Polsce - Nowa Era.

Na serię składają się 3 części podręczników w zakresie podstawowym oraz rozszerzonym obejmujące programem nauczania 4-letnie liceum lub 5-letnie technikum. Informatyka na czasie 1 obejmuje tematyką sieci komputerowe, pracę z edytorem tekstu, naukę tworzenia prezentacji, uczy także poruszania się na stronach www, oraz zakrawa o podstawy grafiki komputerowej. Informatyka na czasie 2 edukuje w zakresie pracy z arkuszami kalkulacyjnymi oraz bazami  danych. Można w niej znaleźć także niezbędną wiedzę potrzebną do programowania w językach C++ i Python. Informatyka na czasie 3 poszerza wiedzę z zakresu programowania, robotyki oraz algorytmiki, a także uczy umiejętności publikowania treści w internecie oraz tworzenia infografik.

Nauka z książkami Informatyka na czasie

Publikacje zostały przygotowane w sposób przyjazny uczniowi oraz napisane są przystępnym i zrozumiałym językiem. Układ graficzny książki umożliwia szybkie przyswajanie i porządkowanie wiedzy. Najważniejsze informacje zostały pogrubione lub wyróżnione, co sprzyja zapamiętywaniu informacji. W książkach zamieszczone zostały także ciekawe ilustracje, rysunki, schematy, kody źródłowe oraz infografiki, które ułatwiają zrozumienie omawianego tematu. Podręczniki zawierają także szeroki zakres zadań i ćwiczeń praktycznych, także o charakterze zespołowym, które dodatkowo wspomagają proces nauczania i pozwalają praktykować już zdobyte umiejętności.

Książki w zakresie rozszerzonym doskonale przygotowują uczniów do zdawania egzaminu maturalnego z informatyki.

Sprawdź ofertę podręczników z serii Informatyka na czasie i rozpocznij efektywną naukę informatyki.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!