Marta Galewska-Kustra

Marta Galewska-Kustra jest autorką bardzo lubianych przez dzieci oraz rodziców serii książek „Pucio” oraz innych publikacji ćwiczących prawidłową wymowę. Autorka ma tytuł doktora nauk humanistycznych i jest logopedą oraz pedagogiem dziecięcym. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń artykulacji u maluchów i opóźnionego rozwoju mowy. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, a także Rady Programowej Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego. Publikuje również teksty naukowe dotyczące rozwoju zdolności kreatywnych u młodzieży oraz dzieci. Prowadzi także specjalistyczne szkolenia dotyczące logopedii.

Podstawowe dane:

Opis autora

Jeśli chodzi o naukę prawidłowego mówienia i artykulacji u dzieci – to trudno o lepszą specjalistkę niż Marta Galewska-Kustra. Książki jej autorstwa cieszą się bardzo dużą popularnością – w tym największą oczywiście seria „Pucio”, którą współtworzy z ilustratorką Joanną Kłos. Książki te sprawdzą się doskonale jako pierwsze lektury dla dzieci, które zaczynają już mówić lub mają początkowe trudności z artykulacją. Dużym plusem serii jest to, że wydawane są w twardych, wytrzymałych okładkach, dzięki czemu nie niszczą się szybko.

Książki „Pucio” są polecane przez wiele różnych instytucji oraz logopedów i zdobyły szereg nagród. W prosty i przystępny sposób pomogą nauczyć dzieci właściwej wymowy. Maluchy wprost kochają się bawić książkami, na których znajduje się nasz bohater i jego rodzina. Świetna, przyjazna oprawa graficzna sprawia, że zaciekawione dzieci, mimochodem przeglądając kolejne strony, uczą się wymawiać dźwięki i rozmaite odgłosy.

Pucio – kolejność. Od czego zacząć?

Pierwsza książka serii będzie już odpowiednia dla dzieci, które są jeszcze przed swoimi drugimi urodzinami. Jeśli Twój maluch dopiero zaczyna zabawę ze słowem, polecamy wybrać taką kolejność:

 1. „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”
 2. „Pucio mówi pierwsze słowa”
 3. „Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania”
 4. „Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”
 5. „Pucio umie opowiadać”

Dodatkowo, z tej serii wyszły również mniejsze książki, wspomagające naukę. Są to np. „Zabawy gestem i słowem” czy „Co robi Pucio”. Oprócz tego wszystkiego, warto również zakupić specjalne puzzle z omawianym bohaterem i jego rodziną, odpowiednie dla nawet bardzo małych dzieci.

Inne książki Marty Galewskiej-Kustry

Marta Galewska-Kustra jest również autorką wielu innych tytułów, które także wspomogą rozwijanie prawidłowej wymowy słów. Są to m.in. „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”, „Wierszyki ćwiczące języki”, a także „Zeszytowy trening mowy” oraz „Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy”. Te tytuły również zachwycają kolorowymi ilustracjami oraz doskonale nadają się do ćwiczenia mowy.

więcej
Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Seria
Cena

Marta Galewska-Kustra - książki

 • Pucio mówi dzień dobry (2020)
 • Pucio mówi dobranoc (2020)
 • Pucio umie opowiadać (2019)
 • Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem (2019)
 • Co robi Pucio? (2019)
 • Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków (2018)
 • Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania (2018)
 • Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy (2017)
 • Pucio mówi pierwsze słowa (2017)
 • Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych (2016)
 • Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci (2015)
 • Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci (2015)
 • Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci (2014), i in.
 • Szkoła wspierająca twórczość uczniów. Teoria i przykład praktyki (2012)