Enola Holmes - książki

Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena

Seria: enola holmes usuń

Enola Holmes - książki

„Enola Holmes” to seria książek autorstwa Nancy Springer, zaliczanych do młodzieżowych powieści kryminalnych. Pierwsza pozycja z cyklu pt. „Sprawa zaginionego Markiza” ukazała się w 2006 roku, a w Polsce miała premierę 14 listopada 2018 roku – została wydana nakładem oficyny Poradnia K.

Na polskim rynku wydawniczym ukazało się dotychczas 7 książek z serii: „Sprawa zaginionego Markiza”, „Sprawa leworęcznej”, „Sprawa złowieszczych bukietów”, „Sprawa osobliwego wachlarza”, „Sprawa szyfru na krynolinie” i „Sprawa tajemniczego zniknięcia księżnej”. Na podstawie powieści w 2020 roku powstała adaptacja filmowa w reżyserii Harry’ego Bradbeera, w dystrybucji Netflixa. W roli głównej wystąpiła Millie Bobby Brown.

Enola Holmes – kobieta detektyw

Enola Holmes, główna bohaterka serii, to nastoletnia dziewczyna, siostra Sherlocka Holmesa – słynnego detektywa. Mieszka w wiejskiej posiadłości z matką malarką, która w dniu jej 14. urodzin znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Enola postanawia wyruszyć do Londynu. Robi to wbrew planom braci, którzy chcą wysłać ją na pensję z internatem, aby zdobyła wykształcenie i została przykładną panią domu. W trakcie swoich poszukiwań rozwiązuje liczne zagadki kryminalne, a zarazem ucieka przed przestępcami oraz próbującymi ją powstrzymać braćmi. Wielokrotnie staje w obronie słabszych i pokrzywdzonych.

Seria Enola Holmes – miejsce akcji i przesłanie

Akcja książek z serii „Enola Holmes” rozgrywa się w XIX-wiecznym Londynie, w uniwersum powieści Artura Conana Doyle’a. Główna bohaterka jest buntowniczką, która sprzeciwia się wiktoriańskim konwenansom. Nie chce zostać uległą wobec mężczyzn gospodynią domową, która skrupulatnie przestrzega dobrych manier. Bierze przykład ze swojego słynnego brata Sherlocka Holmesa i podobnie jak on rozwiązuje trudne zagadki kryminalne. W trakcie swoich przygód wykazuje się odwagą, siłą, sprytem i nieustępliwością.

Chcesz poznać historię Enoli Holmes? Wszystkie książki z serii znajdziesz w asortymencie naszej księgarni internetowej.

więcej