Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Sprzedawca
  • więcej

Manga Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen to manga, której autorem jest Gege Akutami. W Japonii ukazuje się od 5 marca 2018 roku na łamach czasopisma „Shukan Shonen Jump”. Pierwszy tom komiksowy miała natomiast premierę 4 lipca 2018 roku. Do czerwca 2021 roku na rynku pojawiło się 16 tomów. W Polsce kolejne części mangi ukazują się od 5 maja 2021 roku nakładem wydawnictwa Waneko. Jujutsu Kaisen stał się jedną z najpopularniejszych mang, która sprzedała się w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy.

Kim jest główny bohater mangi Jujutsu Kaisen?

Głównym bohaterem serii Jujutsu Kaisen jest nastoletni chłopak Yuji Itadori. Pomimo niepozornego wyglądu, wyróżnia go ogromna siła i sprawność fizyczna. Nastolatek nie chce wykorzystywać swojego potencjału w sporcie, lecz zapisuje się do klubu okultystycznego. W międzyczasie opiekuje się swoim chorym dziadkiem, który chwilę przed śmiercią prosi go, aby zawsze pomagał innym ludziom.

Życie Yuji Itadoriego zmienia się w momencie, kiedy jego znajomi z klubu okultystycznego zdejmują pieczęcie z zaklętego talizmanu w postaci gnijącego palca. Wydarzenie to powoduje uwolnienie potężnej grozy. Odtąd każda żywa istota emanuje Przeklętą Energię, powstająca na skutek negatywnych emocji, np. strachu, bólu, gniewu czy żalu. Powstają z niej klątwy, z powodu których ludzie giną w niewyjaśnionych okolicznościach. Nad Przeklętą Energią są w stanie zapanować jedynie Czarownicy Jujutsu.

Yuji Itadori, chcąc pomóc swoim przyjaciołom, połyka gnijący palec Sukuny, co prowadzi go do opętania i naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo. Musi stawić mu czoła, pomimo nieposiadania magicznych zdolności.

Czym wyróżnia się manga Jujutsu Kaisen?

Manga Jujutsu Kaisen Gege Akutamiego wyróżnia się dynamiczną akcją, ciekawą fabułą i wyrazistymi postaciami o różnej osobowości. Komiksy obfitują w sceny walk oraz magiczne motywy. Brutalna rywalizacja idzie w parze z humorem, a także budowaniem przyjaźni przez bohaterów.

Zapoznaj się z naszą kolekcją mangi Jujutsu Kaisen i zacznij poznać pełne magii oraz niebezpieczeństw przygody Yuji Itadoriego.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego

Komiksy i manga – najczęściej zadawane pytania