Książki o Włoszech

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki o Włoszech - podróżnicze, kulinarne, przewodniki

W naszym asortymencie znajdują się książki o Włoszech m.in. przewodniki, atlasy, powieści, książki o gotowaniu, historyczne czy reportaże. Dzięki nim można poznać regiony, zabytki, a także odkryć gust kulinarny Włochów, ich kulturę i temperament.

Książki podróżnicze o Włoszech

Książki podróżnicze o Włoszech mogą zawierać ogólny opis całego państwa. Jednak są także pozycje, szczegółowo poświęcone jednemu miejscu lub regionowi. Opisane w nich zostały m.in.: południowe lub północne Włochy, Rzym, Bazylika Świętego Piotra, Mediolan, Neapol, Kalabria, Bazylikata, Kaplica Sykstyńska, Lombardia, Toskania, Sycylia czy Wyspy Liparyjskie. Książki podróżnicze o Włoszech mogą stać się inspiracją do zaplanowania dłuższej podróży. Do tego celu są przygotowane przewodniki, które zawierają gotowe propozycje wycieczek dla całej rodziny.

Dobre książki o Włoszech - przewodniki

Przewodniki po Włoszech zawierają opisy miejsc, zabytków, muzeów, znanych postaci, regionalnych potraw i napojów. W niektórych z nich zostały przybliżone historie danego miejsca. Książki mogą być wzbogacone o rozmówki z podstawowymi zwrotami, dzięki którym łatwiej porozumieć w obcym państwie.

Przewodniki zawierają także opis wydarzeń i imprez, na których można poznać lokalną atmosferę i klimat włoskich miasteczek. Są w nich informacje o luksusowych hotelach, restauracjach, jak i miejscach na niskobudżetowe zakupy. Przewodniki turystyczne posiadają na ogół niewielki format, aby można było zabrać je ze sobą w podróż.

Włochy – książka o gotowaniu

Tajemnicze receptury włoskiej kuchni ukryto w pozycjach książkowych poświęconych gotowaniu. Wśród nich znajdują się ilustrowane przewodniki kulinarne zawierające ciekawostki i regionalne przepisy. Niektóre książki o włoskiej kuchni zawierają dodatkowe opisy dań wraz ze wzmianką historyczną.

Książki o życiu we Włoszech

W tej kategorii mieszczą się powieści, których fabuła lub rys historyczny zostały osadzone we Włoszech. Zaliczają się do nich pozycje wydawnicze, które opisują życie lokalnych mieszkańców. Książki o Włochach i Włoszkach pozwalają odkryć sekret ich temperamentu oraz obyczajów. Do wyboru są również dziennikarskie reportaże, ukazujące relacje z podróży po Italii.

Przejrzyj nasz asortyment i wybierz ciekawe książki o Włoszech, które przybliżą ci ten piękny kraj.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!