Agnieszka Maciąg

Agnieszka Maciąg jest znana jako supermodelka, dziennikarka, a także piosenkarka i autorka wielu książek. Napisała m.in. książki kucharskie, poradniki motywujące, tomik poezji, a także autobiografię. 

 

 

Podstawowe dane:

Opis autorki

Dzieciństwo i młodość

Agnieszka Maciąg-Wolańska urodziła się 9 maja 1969 roku w Białymstoku. Jej nazwisko panieńskie to Kozak. Uczęszczała do Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, a po maturze studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie.

Mając 20 lat, Agnieszka Maciąg została laureatką konkursu dla modelek, zorganizowanego przez agencję Wilhelmina z Nowego Jorku. Tak rozpoczęła się jej kariera.

Agnieszka Maciąg na wybiegu

Od chwili, gdy zwyciężyła w konkursie dla modelek, Agnieszka Maciąg zaczęła pracować na największych światowych wybiegach. Pracowała dla znanych projektantów, takich jak m.in. Laura Biagiotti, Claude Montana, Pierre Cardin, Nino Cerruti czy Karl Lagerfeld i Escada. Występowała gościnnie w programach Saturday Night with Chani Chang czy Good Morning America i Rich & Famous. Współpracowała także z polskimi projektantami, jak Maciej Zień i Teresa Rosati.

W 1992 roku zaszła w ciążę i zdecydowała się przerwać międzynarodową karierę w modelingu. Wróciła do Polski, by urodzić syna. Po dwóch latach na krótko wróciła jeszcze do branży, ale do 1996 roku tylko sporadycznie pojawiała się na wybiegach w Paryżu, Mediolanie i w Berlinie. Brała także udział w sesjach zdjęciowych do międzynarodowych magazynów. W tym samym roku zakończyła międzynarodową karierę, ale nie porzuciła modelingu. W kraju od czasu do czasu występowała na wybiegu i prezentowała kolekcje rodzimych projektantów mody.

Muzyka i telewizja

W poszukiwaniu innej niż modeling drogi zawodowej w 1996 roku Agnieszka Maciąg nagrała solowy album studyjny pod tytułem Marakesz 5:30. Występowała z zespołem De Mono i pojawiała się w licznych teledyskach tej grupy.

W latach 1996–1998 Agnieszka próbowała swoich sił w telewizji. Prowadziła program Siedem pokus dla telewizji RTL 7, a także wywiady z gwiazdami z całego świata i z Polski. Prowadziła też emitowane w telewizji gale i konkursy. W latach 2002–2005 pracowała jako dyrektor artystyczny przedsiębiorstwa Vistula. Angażowała się w kampanie reklamowe, przez cały ten czas wspomagała również organizacje i wydarzenia charytatywne. W 2008 roku została ambasadorem Światowego Programu Żywnościowego agencji ONZ.

Kariera literacka - książki Agnieszki Maciąg

Od 2006 roku Agnieszka Maciąg spełnia się również jako pisarka. Debiutowała tomikiem poezji "Zielone pantofle". Później napisała wiele książek – poradników, które sukcesywnie pojawiały się na rynku i cieszyły się zainteresowaniem czytelników. Agnieszka Maciąg wydała kolejno pozycje: "Smak życia", "Smak szczęścia", "Smak miłości", "Smak świąt" czy "Smak zdrowia". Autobiograficzną książką w bibliografii autorki jest "Pełnia życia", w której opisuje własną drogę życiową. 

więcej
Filtruj
Kategorie
Polecane
Wybrani autorzy
Seria
Wydawnictwo
Dostępność
Cena
Ocena

Agnieszka Maciąg - książki

 • Zielone pantofle (2006)
 • Smak życia (2007)
 • Smak szczęścia (2011)
 • Smak miłości (2014)
 • Smak świąt (2015)
 • Pełnia życia (2016)
 • Smak zdrowia (2017)
 • Twój dobry rok (2018)
 • Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie (2018)
 • Miłość. Ścieżki do wolności (2019)
 • Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia (2019)
 • Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku (2020)
 • Menopauza. Podróż do esencji kobiecości (2020)
 • Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach (2020)