Stranger Things - książki i komiksy

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Seria: stranger things usuń

Stranger Things - książki, komiksy

„Stranger Things” to seria książek i komiksów, które zostały oparte na wydarzeniach z serialu telewizyjnego o tym samym tytule. Publikacje te mają cechy typowe dla gatunków literackich science-fiction, dramatu przygodowego oraz horroru. W Polsce są wydawane nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego, Feeria Young i Poradnia K. Przykładowe pozycje z cyklu to „Wszyscy mówią na mnie Max”, „Mroczne Umysły”, „Zbiór przerażających opowieści”, „Szóstka” czy „Po drugiej stronie”.

Książki Stranger Things

Akcja serii „Stranger Things” rozgrywa się w latach 80. XX wieku w amerykańskim stanie Indiana. Bohaterami są mieszkańcy fikcyjnego miasteczka Hawkins. W książkach świat rzeczywisty przenika się z fantastycznym. Często poruszane są wątki szpiegowskie i społeczno-obyczajowe, związane np. z okresem zimnej wojny czy wojny w Wietnamie. Publikacje nawiązują również do kultury popularnej II połowy XX wieku, np. twórczości Stevena Spielberga, Stephena Kinga, Jamesa Camerona czy Ridleya Scotta.

W cyklu znajdują się zarówno pozycje oparte na wydarzeniach przedstawionych w serialu telewizyjnym, jak i wprowadzające całkowicie nową fabułę. Czytelnik dzięki lekturze może lepiej poznać uniwersum „Stranger Things” i jego bohaterów – historię ich życia, cechy czy emocje. Książki często rozwijają serialowe wątki i ukazują je z innej perspektywy. Ważnym motywem serii są eksperymenty medyczne i związane z nimi zagrożenia.

Komiksy Stranger Things

Seria „Stranger Things” zawiera również komiksy, których autorami są m.in. Jody Houser, Greg Pak czy Michael Moreci. Ukazują one w formie rysunkowej zmagania bohaterów z potworami i innymi niebezpieczeństwami. Publikacje te obfitują w dialogi oraz kolorowe ilustracje, które obrazują alternatywną rzeczywistość świata przedstawionego.

Chcesz poznać wydarzenia i postacie z serii „Stranger Things”? W asortymencie naszej księgarni internetowej znajdziesz wiele publikacji z serii – zarówno książek, jak i komiksów.

więcej