Książki o wilkołakach

Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki o wilkołakacj - przygodowe, horrory, romanse

Kategoria ta gromadzi w jednym miejscu dobre książki o wilkołakach i zmiennokształtnych. Jest to literatura, która ukazała się nakładem m.in. Wydawnictwa Fabryka Słów, Wydawnictwa Nasza Księgarnia, Wydawnictwa Marginesy, Wydawnictwa Siedmioróg i Wydawnictwa W.A.B. Do wyboru są tytuły wielu znanych autorów, w tym Patricii Briggs, Steve’a Feasey’a, Maggie Stiefvater, Wojciecha Chmielarza, Gail Herman, Stephena Kinga czy Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Horrory o wilkołakach

Popularne książki z wilkołakami to m.in. mroczne powieści fantasy. Wilkołaki są istotami stanowiącymi połączenie człowieka z wilkiem lub człowieka, który w czasie pełni księżyca przemienia się w wilka. Horrory o wilkołakach są oparte na wyobrażeniach ludowych, legendach, podaniach, mitach oraz kinie grozy. Bestie te atakują, porywają i okrutnie zabijają ludzi, siejąc postrach wśród mieszkańców.

Książki o wilkołakach dla młodzieży

Książki fantasy o wilkołakach dla nastolatków to zazwyczaj literatura pełna przygód, wartkiej akcji i humoru. Bohaterowie wcielają się w detektywów, którzy tropią te niebezpieczne istoty i walczą z nimi. W tym celu muszą wykazać się niebywałą pomysłowością, odwagą i umiejętnością współpracy. Książka o wilkołakach często wprowadza dodatkowe motywy ważne dla młodzieży, np. problem używek, przyjaźni czy pierwszego zakochania.

Książki o wilkołakach – romanse

Dostępne są również książki o miłości i wilkołakach. Jednym z głównych bohaterów zwykle jest mężczyzna, który ukrywa mroczny sekret. Zakochuje się ze wzajemnością w kobiecie, która po czasie odkrywa jego drugą naturę. W ciągu dnia żyje on jak zwykły człowiek, natomiast po zmroku zmienia się w dziką i niebezpieczną bestię. Książki o wilkołakach erotyki najczęściej ukazują stopniowo narastające uczucie oraz namiętność pomiędzy bohaterami. Ich miłość po czasie jest wystawiona na poważną próbę.

Zapoznaj się z tytułami książek o wilkołakach i zmiennokształtnych dostępnych w ofercie naszej księgarni internetowej. Wybierz spośród nich pozycję, która najbardziej przyciągnie twoją uwagę.

więcej