Bóg wskazuje nam drogę

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Bóg wskazuje nam drogę - podręczniki

Bóg wskazuje nam drogę to seria podręczników i ćwiczeń do religii dla uczniów klasy 7 szkoły podstawowej. Ukazały się one nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha oraz Wydawnictwa Diecezjalnego. Wśród autorów publikacji znajdują się m.in. ksiądz Marcin Wojtasik i pedagog Beata Zawiślak.

Podręczniki Bóg wskazuje nam drogę

Podręczniki z serii „Bóg wskazuje nam drogę” przygotowują uczniów 7 klasy szkoły podstawowej do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Poznają oni najważniejsze zasady wiary, wartości chrześcijańskie oraz postaci znanych świętych kościoła katolickiego, w tym Jana Bosko czy Faustyny Kowalskiej. Książki te przybliżają w szczególny sposób Ducha Świętego. Wyjaśniają symbole trzeciej Osoby boskiej oraz Jego dary – mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni bożej.

Seria „Bóg wskazuje nam drogę” ukazuje również historię chrześcijaństwa, w tym nauczanie, mękę i śmierć Jezusa, a także działalność Jego apostołów. W podręcznikach znajdują się też praktyczne informacje, które dotyczą liturgii kościoła katolickiego oraz najważniejszych uroczystości religijnych. Uczniowie mogą lepiej zrozumieć swoją wiarę, a także dowiadują się, jak nawiązać bliską relację z Jezusem i naśladować Go w swoim codziennym życiu. Książki zawierają ponadto rozdziały, które przybliżają inne wielkie religie świata, w tym islam i judaizm.

Ćwiczenia Bóg wskazuje nam drogę – klasa 7 szkoły podstawowej

W książkach z serii „Bóg wskazuje nam drogę” znajdują się ćwiczenia, które pozwalają uczniom sprawdzać i utrwalać swoją wiedzę religijną. Zadania dotyczą m.in. zrozumienia Pisma Świętego, znajomości przykazań czy treści modlitw. Przyjmują różną formę, w tym uzupełniania tekstu, dokańczania zdań, dopisywania skojarzeń do słów związanych z religią czy układania modlitw. Nie brakuje też ćwiczeń, które łączą naukę z zabawą, np. graficznego przedstawiania scen biblijnych czy rozwiązywania rebusów i krzyżówek.

Sprawdź nasz asortyment książek z serii „Bóg wskazuje nam drogę” do 7 klasy szkoły podstawowej.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!