Stefanie Stahl

Stefanie Stahl to niemiecka psychoterapeutka, autorka popularnych poradników o samoakceptacji i sztuce budowania więzi z innymi ludźmi. Jej najsłynniejsza książka „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” stała się światowym bestsellerem i cieszy się wielką popularnością wśród czytelników szukających pomocy na drodze zrozumienia samych siebie.

Podstawowe dane:

  • Data urodzenia: 27 grudnia 1963
  • Zawód: autorka, psycholożka, psychoterapeutka
  • Popularne tytuły: „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”

Opis autora

Droga życiowa - z Hamburga do Trewiru

Stefanie Stahl urodziła się w Hamburgu, 27 grudnia 1963 roku. Jak sama wspomina, jej dzieciństwo było barwne i „nietuzinkowe”. Ojciec Stefanie był prawnikiem i dyrektorem organizacji Atlantik-Brücke, a matka lekarką praktykującą medycynę alternatywną – to od niej córka przejęła zainteresowanie psychologią. Stefanie Stahl już jako nastolatka czytywała prenumerowany przez matkę magazyn „Psychology Today”. Państwo Stahl prowadzili dom otwarty i wydawali przyjęcia – w ich domu bywali świetni koście, m.in. kanclerz Niemiec Helmut Schmidt czy były sekretarz stanu USA Henry Kissinger. Po maturze Stefanie Stahl rozpoczęła w Hamburgu studia prawnicze, jednak przerwała je, aby poświęcić się studiowaniu wymarzonej psychologii na Uniwersytecie w Trewirze.

Droga zawodowa – z gabinetu i sądu do pisania poradników

Po studiach Stefanie Stahl pracowała jako psycholog i psychoterapeutka, a także jako biegła w sądzie rodzinnym. Z tej pracy wyniosła silne przekonanie o tym, że aby dobrze poznać istotę problemów rodzinnych i małżeńskich, i aby skutecznie pomóc ludziom, zawsze trzeba wysłuchać obu stron, ponieważ każda osoba widzi sprawy ze swojego – z natury rzeczy subiektywnego – punktu widzenia. W 2014 roku Stefanie Stahl zrezygnowała z pracy w sądzie, aby poświęcić się pisaniu książek psychologicznych o najważniejszych według niej zagadnieniach – samopoznaniu, samoakceptacji i umiejętności nawiązywania dobrych relacji międzyludzkich. Jej pierwszy poradnik „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów” (Das Kind in dir muss Heimat finden) szybko stał się bestsellerem, podobnie jak następne książki Stefanie Stahl: „Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem”, „Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku”, „Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi”, „Jak się dogadywać mimo różnic? Instrukcja obsługi typów osobowości”. Polskie przekłady poradników Stefanie Stahl ukazały się nakładem Wydawnictwa Otwarte.

Stefanie Stahl - terapeutka, pisarka, redaktorka i kobieta spełniona

Popularyzacja wiedzy psychologicznej i mądrości życiowej, którą nabyła w ciągu lat pracy z pacjentami oraz w sądzie rodzinnym, stała się pasją i sposobem na życie Stefanie Stahl. W sprawach technicznych związanych z pracą pisarską i redakcyjną wspiera ją mąż, Holger, który jest informatykiem. Mimo tego, że poznali się i pobrali stosunkowo późno, Stefanie Stahl jest szczęśliwa – jak sama mówi, długo szukała tego właściwego człowieka, z którym mogłaby stworzyć udany związek. Oprócz pisania książek, Stefanie prowadzi jeszcze podcasty oraz redaguje czasopismo „Brigitte Leben. Das Coaching-Magazin mit Stefanie Stahl”. Jak sama pisze na swojej stronie internetowej, obecnie zajmuje się zagadnieniami percepcji, a jej następna książka ma dotyczyć psychologicznych aspektów postrzegania rzeczywistości.

więcej
Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Wydawnictwo
Okładka
Dostępność
Cena
Ocena

Stefanie Stahl - książki