Książki o wampirach

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Okładka
Cena
Ocena

Książki o wampirach

W naszej ofercie znajdują się rozmaite książki o wampirach, które napisali znani autorzy, w tym Stephen King, Richelle Mead, Scott Snyder, Rachel Caine, L.J. Smith, Andrzej Pilipiuk czy Stephenie Meyer. Do najpopularniejszych serii o wampirach zaliczają się m.in. „Zmierzch”, „Pamiętniki wampirów”, „Książę nocy” czy „Księga wszystkich dusz”.

Książki o wampirach dla młodzież

Docelowym odbiorcą wielu książek tego typu są nastolatkowie. Zostały dla nich napisane m.in. powieści fantasy o wampirach i ich walkach z ludźmi. Bestie te żywią się krwią, atakując swoje ofiary po zmroku. Posiadają ponadnaturalne zdolności, np. potrafią latać, czytać w myślach czy hipnotyzować. Boją się światła, symboli religijnych, a często również czosnku.

Dla młodzieży powstały również romanse o wampirach. Są to historie o zakazanej miłości pomiędzy wampirem a nastolatką. Tajemnicza postać staje się dla niej niezwykle intrygująca, fascynująca i pociągająca. Pomimo świadomości śmiertelnego niebezpieczeństwa, zakochani spotykają się ze sobą. Książki o miłości i wampirach stały się jednym z najpopularniejszych gatunków literatury młodzieżowej, a ekranizacje np. serii „Zmierzch” okazały się kinowymi bestsellerami.

Książki o wampirach dla dorosłych

Książki o wampirach to również literatura dla dorosłego czytelnika, m.in. kryminały i horrory. Najczęściej postacie te są przedstawiane jako okrutne i bezwzględne potwory, które mordują ludzi. Można jednak znaleźć również publikacje, w których jest to istota bezbronna, z licznymi słabościami.

Książka o wampirach może także ukazywać mity, legendy i ludowe podania dotyczące wampirów. Dzięki lekturze czytelnik dowiaduje się, jak na przestrzeni wieków kształtowały się wyobrażenia ludzi na temat tych postaci. Książki te ukazują obraz tej istoty m.in. w literaturze, sztuce czy filmie.

Sprawdź, jak wiele interesujących publikacji znajduje się w naszej ofercie i wybierz pozycję ukazującą historię z udziałem tych mrocznych postaci.

więcej