Marta Łabęcka

Filtruj
Kategorie
Polecane
Wybrani autorzy
Seria
Wydawnictwo
Okładka
Cena
Ocena

Marta Łabęcka

Marta Łabęcka to młoda polska pisarka, autorka cyklu powieści „Flaw(less)”, który jest zaplanowany jako trylogia. Studiuje anglistykę w Poznaniu i wciąż rozwija swoją pasję pisarską. Debiutancka książka Marty Łabęckiej „Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię” po raz pierwszy pojawiła się na platformie Wattpad i szybko zdobyła ogromną popularność, dlatego wydawnictwo Editio chętnie opublikowało ją w formie książki, e-booka i audiobooka. Druga część serii pt. „All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość” jest dostępna w księgarniach od połowy czerwca 2022 roku.

Marta Łabęcka to przedstawicielka pokolenia „millenialsów” - urodziła się u progu XXI wieku i dorastała jako zwykła polska nastolatka. Zawsze lubiła czytać książki, i jak sama opowiedziała w jednym z wywiadów, historia ostatecznie opowiedziana w książce „Flaw(less)” towarzyszyła jej od lat, a stworzeni przez nią bohaterowie praktycznie „dorastali wraz z nią”.

Po maturze i dostaniu się na poznańską anglistykę, kiedy kilkumiesięczne wakacje dały jej wiele wolnego czasu, Marta Łabęcka postanowiła zapisać tę historię, która od dawna zajmowała jej myśli. Tak powstała „Flaw(less)”, czyli powieść o relacji Josie i Chase’a – dwojga samotnych młodych ludzi z angielskiego miasteczka.

Książkowy debiut Marty Łabęckiej – „Flaw(less)”

Początkowo „Flaw(less)” ukazało się na platformie Wattpad – angielski tytuł był również wymyślony na potrzeby tego internetowego serwisu. I choć Marta Łabęcka nie spodziewała się, że jej książka zostanie zauważona, stało się inaczej. Historia Josephine i Chase’a podbiła serca młodych czytelników i zdobyła na Wattpadzie wielką popularność.

Po otrzymaniu kopii, wydawnictwo Editio szybko podpisało umowę z autorką, a na potrzeby oficjalnego wydania książka Marty Łabęckiej otrzymała podtytuł „Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię”. Historia grafiki zdobiącej okładkę jest również bardzo ciekawa – latarnia morska na klifie to obraz ze snu autorki. Obraz pojawia się także w prologu, jako nawiązanie do morza, wszechogarniającego żywiołu, metafory miłości.

Josie i Chase mają się także pojawić w dwóch kolejnych częściach cyklu. Drugi tom, opowiadający o ich losie nosi tytuł „All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość”. W trzecim tomie para bohaterów pojawi się już na dalszym planie.

Marta Łabęcka – książki, języki i koty

Choć autorka przy pisaniu swojej książki nie inspirowała się konkretnym autorem czy nurtem literackim, to jej wrażliwość na słowo z pewnością ukształtowało zamiłowanie do czytania, szczególnie fantastyki.

Jako swoje ulubione książki Marta Łabęcka przywołuje powieści z serii „Krew i Popiół” Jennifer L. Armentrout i „Czerwoną Królową” Victorii Aveyard, choć podkreśla, że to tylko przykłady, ponieważ dużo czyta i było mnóstwo książek, które zrobiły na niej wrażenie. Obecnie młoda pisarka studiuje filologię angielską i dzieli swój czas między studia a pracę twórczą.

Pozostały czas poświęca swoim czytelnikom w mediach społecznościowych i swoim kotom, które zajmują szczególne miejsce w jej domu i sercu.