Odbiór zużytego sprzętu

Empik zapewnia bezpłatny odbiór zużytego sprzętu w miejscu dostawy nowego sprzętu o ile zużyty sprzęt jest kompletny oraz tego samego rodzaju i będzie pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony, tj. według zasady „jeden za jeden”, np. latarka za latarkę. Listę salonów, w których można pozostawić zużyty sprzęt (według zasady "jeden za jeden"), znajdziesz tutaj: Lista salonów Empik.. Zużyty sprzęt można również pozostawić w punktach odbioru zorganizowanych przez gminę – wykaz punktów dostępny jest na stronie internetowej urzędu gminy lub na stronie: mapa.oddamodpady.pl

Przykładowe punkty, w których można pozostawić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:

  1. ul. Zawodzie 16, 02-981 Warszawa
  2. ul. Płytowa 1, 03-046 Warszawa

Jeżeli na opakowaniu lub sprzęcie znajduje się symbol przekreślonego kontenera na odpady, oznacza to, że zużyty sprzęt należy gromadzić selektywnie, a nie łącznie z odpadami komunalnymi.

Selektywne gromadzenie zużytego sprzętu przyczynia się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie emisji składników niebezpiecznych zawartych w sprzęcie.

Empik może odmówić przyjęcia zużytego sprzętu, który z uwagi na jego zanieczyszczenie stwarza zagrożenie dla życia lub zdrowia osób przyjmujących zużyty sprzęt. W takim przypadku posiadacz zużytego sprzętu powinien przekazać do zbierającego zużyty sprzęt lub prowadzącego zakład przetwarzania.

Odbiór sprzętu dotyczy wyłącznie zamówień realizowanych przez empik.

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.