Brian Tracy

Kanadyjski pisarz bestsellerowych książek i e-booków na temat negocjacji biznesowych, rozwoju osobistego, motywacji i psychologii sukcesu. Oprócz działalności literackiej, prowadzi także wykłady i seminaria dla biznesmenów oraz osób zainteresowanych rozwojem osobistym.

 

Podstawowe informacje:

 • Data i miejsce urodzenia: 5 stycznia 1944, Vancouver
 • Najważniejsze książki: Zarządzanie czasem, Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny, Cele! Zdobędziesz wszystko, czego pragniesz, szybciej, niż myślisz, Psychologia sprzedaży, Zarządzanie sprzedażą
 • Gatunek literacki: biznes, kariera i sukces, rozwój osobisty, zarządzanie, psychologia i motywacja

Opis autora

Specjalista od rozwoju osobistego i psychologii sukcesu

Brian Tracy urodził się w 1944 roku w Vancouver w Kanadzie. Jako pisarz wyspecjalizował się w książkach z zakresu coachingu: rozwoju osobistego, osiągania sukcesów na różnych polach oraz dążenia do wyznaczonych celów. Jego publikacje od lat pomagają wielu ludziom na całym świecie w znalezieniu odpowiedniej motywacji do działania.

Można powiedzieć, że książki Briana Tracy'ego są pozycjami o biznesie i sposobie jego prowadzenia. Wśród tematyki, którą porusza znajdują się negocjacje biznesowe, inwestowanie, ale nie tylko finansowe, np. inwestowanie we własne kompetencje i umiejętności. Pisze o trudnej sztuce negocjacji w biznesie i o tym, jak zarabiać na prowadzeniu własnej firmy. Odkrywa przed swoimi czytelnikami tajemnice sukcesu i wskazuje, że jego podstawą jest zadowolenie z siebie i z tego, co się robi.

W swoich książkach kanadyjski pisarz Brian Tracy posługując się językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika, podpowiada jak założyć firmę i rozkręcić swój biznes, jak być liderem i piąć się po szczeblach hierarchii organizacyjnej w przedsiębiorstwach, jak sprzedawać skutecznie i przyciągać do swojej firmy kolejnych klientów. Przekonuje także, że trzeba działać i być aktywnym, ponieważ sukces nie przyjdzie sam.

Wśród najbardziej znanych książek Briana Tracy'ego znalazły się takie pozycje, jak: „Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo”, „Zapanuj nad czasem i zostań panem swojego życia”, „Bądź mądrzejszy!, Tajniki zarządzania pieniędzmi” czy „Zamknij się i działaj!”. Książki Briana Tracy'ego podają praktyczne rady, jak planować swój dzień i jak w najlepszy sposób wykorzystywać dany nam czas. Zachęca także czytelnika do wzięcia życia w swoje ręce i świadomego kierowania nim.

Książkę „Osiągnij wewnętrzną równowagę” Tracy napisał wraz ze swoją córką Christiną Stein, która specjalizuje się w dziedzinie psychologii klinicznej. Jest psychoterapeutką i doradcą. Wspólnie uczą, jak dbać o osiągnięcie równowagi psychicznej i zachowanie jej.

Seminaria i wykłady Briana Tracy'ego

Wykłady prowadzone przez Briana Tracy'ego w Stanach Zjednoczonych, Europie, Azji i w Australii cieszą się ogromną, niesłabnącą popularnością. Porusza on podczas prezentacji i seminariów tematykę przywództwa ora określa strategie biznesowe, które opracowują i stosują przedsiębiorstwa, które osiągnęły sukces.

Brian Tracy jest założycielem i prezesem firmy Brian Tracy International w Kalifornii.

więcej
Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
 • więcej
Seria
Wydawnictwo
 • więcej
Okładka
Dostępność
Cena
Ocena

Brian Tracy - wybrane książki

 • Zostań Supersprzedawcą. 21 świetnych sposobów, aby sprzedawać więcej, szybciej i łatwiej (2006)
 • Zarabiaj więcej i awansuj szybciej. 21 sposobów na przyspieszenie kariery (2007)
 • Droga do bogactwa w działaniu. Podróż trwa. Budowanie firmy o wysokiej rentowności (2007)
 • Wzbogać się na swój własny sposób (2008)
 • Sztuka zatrudniania najlepszych. 21 praktycznych i sprawdzonych technik do wykorzystania od zaraz (2008)
 • Mów i zwyciężaj. Jak perswazyjnie prezentować w każdej sytuacji (2010)
 • Jak przewodzą najlepsi liderzy. Sprawdzone sposoby i sekrety, jak wydobyć maksimum z siebie i innych (2010)
 • Droga do bogactwa. Rozpocznij podróż... do spełnienia przedsiębiorczych ambicji (2010)
 • Zjedz tę żabę. Wydanie drugie rozszerzone i uzupełnione. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania (2010)
 • Plan lotu. Prawdziwy sekret sukcesu (2010)
 • Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny (2011)
 • Psychologia sprzedaży. Podnieś sprzedaż szybciej i łatwiej, niż kiedykolwiek uznawałeś za możliwe (2012)
 • Przemiana. Jak sprawić by reszta Twojego życia była jeszcze lepsza (2017)

 

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.