Tytus, Romek i A'tomek - komiksy, książki

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Seria: tytus, romek i a'tomek usuń

Komiksy z serii Tytus, Romek i A’Tomek

Tytus, Romek i A’Tomek to najdłużej wydawana polska seria komiksowa, licząca do 2020 roku 40 tomów. Ukazuje się od 1957 roku, kiedy komiks pt. „W kosmosie. Spotkanie z Tytusem” został opublikowany na łamach czasopisma „Świat Młodych”. Od 1966 toku komiksy z kolekcji są wydawane w wersji książkowej. Autorem scenariuszy i rysunków jest Henryk Jerzy Chmielewski. Na podstawie serii powstał serial animowany, film pełnometrażowy w reżyserii Leszka Gałysza, słuchowiska muzyczne, wystawy, a także gry komputerowe oraz planszowe.

Komiksy pełne elektryzującej przygody

Seria komiksowa Chmielewskiego opowiada o szalonych przygodach trójki przyjaciół. Głównym bohaterem jest małpa Tytus de Zoo, którą chłopcy o imieniu Romek i A’Tomek próbują uczłowieczyć. Wspólnie przemierzają świat w fantastycznych pojazdach, konstruowanych przez ekscentrycznego wynalazcę, profesora T. Alenta, założyciela Instytutu Wszechzbytków. Udają się w podróż do wielu krajów świata, takich jak m.in. Szwajcaria, Kuba, Anglia, Szwecja czy państwa afrykańskie. Przenoszą się również w czasie do starożytności i średniowiecza.

Tytus – uczłowieczona małpa o wielkim sercu

Tytus jest kreatywnym, zaradnym i odważnym szympansem o szlachetnym sercu. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi bierze udział w wielu przygodach i podejmuje się wyzwań typowych dla ludzi. Staje się harcerzem, kierowcą, kosmonautą, olimpijczykiem, astronomem, kowbojem na Dzikim Zachodzie, dziennikarzem, plastykiem, aktorem, muzykiem, internistą, piernikarzem graficiarzem czy mężem. Wyrusza w podróż poślubną, udaje się w Bieszczady i inne rejony Polski, a także zdobywa wiedzę szkolną z różnych przedmiotów, np. geografii, biologii, fizyki czy matematyki. Dowiaduje się ponadto, na czym polega ochrona zabytków i środowiska naturalnego.

Komiksy, które uczą i bawią

Henryk Jerzy Chmielewski poprzez swoje komiksy jednocześnie bawi i uczy. Ukazuje czytelnikowi z typowym dla siebie dystansem współczesną rzeczywistość. W tym celu posługuje się zarówno humorem słownym, jak i sytuacyjnym. Jego twórczość jest pełna przygód, dlatego cieszy się od lat tak dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Sam autor wcielił się w postać komiksową Papcia Chmiela. Często pomaga bohaterom serii Tytus, Romek i A’Tomek, wyciągając ich z różnych opresji. To właśnie on przypadkowo stworzył głównego bohatera Tytusa z plamy atramentu.

Komiksy z tej serii wyróżniają się wciągającą fabułą, dynamiczną akcją, a także starannie przygotowanymi, często humorystycznymi rysunkami. Bohaterowie często pakują się w różnego typu kłopoty i uczestniczą w absurdalnych sytuacjach, czego symbolem jest ich pobyt na Wyspach Nonsensu.

Tytus, Romek i A’Tomek poznają historię

Seria komiksów Chmielewskiego ukazuje ważne wydarzenia historyczne oraz postaci, które wywarły znaczący wpływ na losy polskiego narodu. Bohaterowie biorą udział w wydarzeniach w ramach bitwy warszawskiej, powstania warszawskiego, bitwy grunwaldzkiej czy odsieczy wiedeńskiej. Poznają również hymn Polski, polskich królów i dowódców wojsk, a także celebrują 100-lecie odzyskania niepodległości.

Tytus, Romek i A’Tomek to kolekcja polecana dzieciom i młodzieży, lecz również dorośli czytelnicy znajdą w niej wiele interesujących pozycji.

więcej