Seria Przeszłość i dziś

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Cena

Przeszłość i dziś

Przeszłość i dziś to seria podręczników szkolnych dla uczniów 4-letniego liceum i 5-letniego technikum. Powstała we współpracy dwóch wydawnictw – Wydawnictwa Stentor oraz WSiP.

Czym cechuje się seria podręczników Przeszłość i dziś?

Seria Przeszłość i dziś to podręczniki do nauczania języka polskiego, dzięki którym uczeń może poznać najważniejsze utwory każdego okresu, motywy literackie czy informacje z biografii pisarzy oraz innych twórców. Zagadnienia są omawiane na podstawie tekstu literackiego, a jednocześnie każdy podręcznik Przeszłość i dziś wprowadza konteksty filozoficzne, kulturowe czy historyczne.

Podręczniki Przeszłość i dziś WSiP ułatwiają uczniom lepsze zrozumienie tekstów literackich oraz dzieł sztuki. W książkach znajdują się fragmenty utworów wraz z komentarzem, wskazówkami interpretacyjnymi oraz poleceniami do analizy i interpretacji. Każdy rozdział jest zakończony sekcją podsumowującą Rozważamy, podsumowujemy, piszemy, umożliwiającą usystematyzowanie wiedzy oraz doskonalenie różnych form wypowiedzi pisemnej.

Podręczniki z serii Przeszłość i dziś zawierają również wskazówki do odbioru lektury i dzieł sztuki, a także część Dialogi z tradycją – ukazującą związek pomiędzy utworami z przeszłości a współczesną literaturą, kulturą i sztuką. W książkach znajdują się liczne ilustracje, ukazujące m.in. słynne dzieła sztuki. Podręczniki Przeszłość i dziś zostały zarazem wzbogacone o ciekawostki i streszczenia utworów.

Przeszłość i dziś – 1-3 klasa szkoły średniej

Podręczniki z serii Przeszłość i dziś prezentują materiał w sposób chronologiczny, według następujących po sobie epok historycznoliterackich. Książka „Przeszłość i dziś. Klasa 1. Część 1.” obejmuje okres od epoki antycznej do romantyzmu. Kolejne części tego podręcznika to: Starożytność: Grecja i Rzym, Starożytność. Świat Biblii i Średniowiecze. „Przeszłość i dziś. Klasa 1. Część 2.” przybliża zagadnienia z epoki renesansu, baroku i oświecenia.

Podręcznik „Przeszłość i dziś. Klasa 2. Część 1.” opisuje okres romantyzmu i pozytywizmu, a „Przeszłość i dziś. Klasa 2. Część 2.” epokę pozytywizmu. Książka „Przeszłość i dziś. Klasa 3. Część 1.” została oparta na tekstach z epoki Młodej Polski, a „Przeszłość i dziś. Klasa 3. Część 2.” dwudziestolecia międzywojennego, wojny i okupacji. Podręcznik do klasy 4. przedstawia utwory literatury i sztuki współczesnej, po 1956 roku.

Sprawdź naszą ofertę podręczników należących do serii Przeszłość to dziś Wydawnictwa Stentor i WSiP.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!