Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Sprzedawca
  • więcej
Autor
Oprawa
Kraj Wydania
Seria

Manga Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul to manga dark fantasy autorstwa Sui Ishidy. Od 2011 do 2014 roku była wydawana w magazynie Shukan Young Jump. W Polsce od 2015 roku jej dystrybucją zajmuje się wydawnictwo Waneko. Na podstawie serii powstały serial anime, sequel oraz powieści ilustrowane.

Ghoule grasują w Tokio

Stolicą Japonii wstrząsa seria morderstw, za którymi stoją ghoule - przebiegłe i niebezpieczne kreatury. Wtapiając się w tłum są niemal nie do wykrycia, a każdej nocy polują na ludzkie mięso. Ken Kaneki - nieśmiały student literatury, idąc na randkę nie spodziewa się, że jego wybranka to tak naprawdę krwiożercza bestia. Po napaści chłopak w ciężkim stanie trafia do lekarza, który przeszczepia mu narządy ghoula. Kaneki powraca do zdrowia, ale przez proces reanimacji stał się w połowie ghoulem. Od tej pory zmuszony walczyć z wewnętrznym instynktem stara się zachować resztki człowieczeństwa. Jednocześnie wkracza w świat ghouli i odkrywa, że nie wszystko jest czarno-białe.

Tokyo Ghoul zaliczana jest do gatunku seinen, czyli mang adresowanych głównie do młodych mężczyzn. Pomimo to, dzięki swojej różnorodności zyskują one fanów niezależnie od płci i wieku.

Tokyo Ghoul Re i powieści ilustrowane

Po zakończeniu pierwotnej serii powstał jej sequel - Tokyo Ghoul Re, który swoją premierę miał w 2014 roku. To kontynuacja historii Kena Kanekiego, skupiająca się na relacjach między ludźmi a ghoulami. Na jego podstawie stworzono także kolejną serię anime, o tym samym tytule. Oprócz tego zostało wydanych kilka powieści ilustrowanych, napisanych przez Shina Towadę. Mają związek zarówno z pierwotną serią, jak i sequelem. Są to m.in. Tokyo Ghoul: Quest lub Tokyo Ghoul: Codzienność.

W naszym asortymencie można znaleźć wszystkie tomy mangi Tokyo Ghoul, sequelu Tokyo Ghoul Re oraz powieści graficznych na ich podstawie. Sięgnij po wybrany egzemplarz i poznaj historię Kena Kanekiego w opanowanym przez potwory Tokio.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego

Komiksy i manga – najczęściej zadawane pytania