Cztery żywioły

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Seria: cztery żywioły usuń

Seria Cztery żywioły

“Cztery żywioły Saszy Załuskiej” to cykl powieści kryminalnych autorstwa polskiej pisarki i dziennikarki Katarzyny Bondy uznawanej za królową polskiego kryminału. Na serię składają się cztery książki: "Pochłaniacz", "Okularnik", "Lampiony" i "Czerwony Pająk". Każda z nich spotkała się z pozytywnymi recenzjami krytyków literackich i zdobyła uznanie polskich czytelników. Poszczególne tomy ukazywały się w latach 2014-2018 nakładem wydawnictwa Muza. Powieść doczekała się także swojej ekranizacji w postaci serialu zatytułowanego “Żywioły Saszy. Ogień”, który w okresie od 6 kwietnia do 18 maja 2021 był emitowany na antenie telewizji TVN.

“Cztery żywioły Saszy Załuskiej” - cztery żywioły, cztery zagadki

Każdy tom serii “Cztery żywioły Saszy Załuskiej” to inna historia, które łączy jedynie postać głównej bohaterki Saszy Załuskiej. Sasza jest zawodową profilerką, która wspiera śledczych w rozwiązaniu skomplikowanych spraw kryminalnych i tworzy charakterystyki sprawców.

Akcja pierwszego tomu powieści pt. “Pochłaniacz” rozpoczyna się zimą 1993 roku, kiedy to w tajemniczych okolicznościach ginie nastoletnie rodzeństwo. Policja nie wpadając na żaden trop, zamyka sprawę. 20 lat później do Saszy po pomoc zgłasza się właściciel klubu muzycznego Paweł “Buli” Bławicki, który podejrzewa, że były piosenkarz będący jego wspólnikiem planuje go zabić. Początkowo kobieta odrzuca ofertę, ale gdy dochodzi do strzelaniny angażuje się w sprawę, odkrywając, że wydarzenia z 1993 roku mają ścisły związek z aktualnym incydentem.

W drugiej części serii “Okularnik” Sasza wyjeżdża na Podlasie, gdzie chce odpocząć od pracy i oddać się relaksowi. Niestety podczas wesela, w którym uczestniczy, doszło do uprowadzenia panny młodej. Okazuje się, że to nie pierwsze zaginięcie w okolicy, a wszystkie je łączy jeden motyw -  samochód mercedes okularnik.

Trzeci tom, pt. “Lampiony” skupia swoja fabułę wokół dawnych dziejów głównej bohaterki. Sasza musi zmierzyć się z przeszłością i ze swoimi demonami. W dodatku tajemnica, którą odkryje wywróci jej życie do góry nogami. W tej części Sasza zmuszona jest też stawić czoła bezwzględnemu podpalaczowi.

Ostatnia część serii “Cztery żywioły Saszy Załuskiej” pt. “Czerwony pająk” rozpoczyna się od porwania jej córki Karoliny. Policja nie jest w stanie ustalić, gdzie dziewczyna jest przetrzymywana. Sasza podejmuje więc prywatne śledztwo i na własną rękę stara się odnaleźć córkę. Nieoczekiwanie odkrywa, że zniknięcie Karoliny ma ścisły związek z dawnym zabójstwem byłego oficera wywiadu o pseudonimie Dziadek, który był kiedyś jej przełożonym.

Zbierz wszystkie części cyklu “Cztery żywioły Saszy Załuskiej” i oddaj się emocjonującej rozrywce na najwyższym poziomie.

więcej