Książki o czarownicach

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki o czarownicach

W naszym asortymencie znajdują się książki o czarownicach różnych wydawnictw. Ich autorami są m.in. Jakob Sprenger, Heinrich Kramer, Deborah Harkness, Julia Bernard, Piotr Patykiewicz, Terry Pratchett, Jakub Ćwiek czy Maja Strzebońska.

Książki o czarownicach

Motyw czarownicy jest często wykorzystywany w literaturze fantasy, ale pojawia się również w książkach historycznych. Tematyka, jaką poruszają autorzy, odnosi się często do procesów czarownic i ich śledzenia. Niektóre książki ukazują rolę i obecność czarownic we współczesnym świecie. Wśród publikacji znajdują się także książki o magii w codzienności, domowym ziołolecznictwie i zawierające przepisy na naturalne kosmetyki.

Książki o czarownicach na faktach

Prawdę o istnieniu kobiet zajmujących się magią opisuje wielu autorów. Ukazują oni różnice i podobieństwa w procesach czarownic w odniesieniu do różnych krajów, np. Hiszpanii, Szkocji, Irlandii, Francji czy Niemiec. Niejedna książka o czarownicach podejmuje tematykę istnienia magii i jej form. Pojawiają się też informacje o wykrywaniu, zabijaniu wiedźm oraz torturach, jakie im wymierzano.

Książki o czarownicach dla dzieci i młodzieży

Czarownice można przedstawiać też w sposób zabawny. Dzięki książkom, dzieci oswajają się z tematyką magii, nie muszą się lękać czarownic, lecz w pozytywny sposób poznają ich słabe i mocne strony. Książki o czarownicach dla dzieci zazwyczaj zawierają barwne ilustracje, a także kolorowanki czy naklejki. Książki o czarownicach dla młodzieży nieraz ukazują typowe problemy nastolatków, np. ich rozterki miłosne czy problemy w komunikacji z rodzicami.

Polskie książki o czarownicach

Książki o czarownicach tworzone są przez wielu polskich autorów m.in. Jacka Piekarę i Annę Klejzerowicz . Nieraz starają się oni wpleść tło historyczne i fakty o procesach czarownic w fabułę swoich książek. Niejednokrotnie bohaterką jest samotna kobieta, żyjąca na uboczu wsi i zajmująca się ziołolecznictwem.

Zapoznaj się z naszą ofertą książek o czarownicach i znajdź tytuł, który najbardziej cię zainteresuje.

więcej

Dowiedz się więcej o książkach o czarownicach

Wszystkie artykuły