Weronika Marczak

Weronika Anna Marczak to współczesna pisarka i autorka książek dla młodzieży z kategorii Young Adult. Jest absolwentką Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Hiszpanii, gdzie powstał pierwszy tom cyklu “Rodzina Monet”. Marczak tworzyła swoją książkę przesiadując z laptopem i czarną kawą w barcelońskich kawiarniach. Następnie zamieszkała w Wiedniu, gdzie kontynuowała pisanie i równocześnie zajęła się rozwijaniem kariery zawodowej w branży krypto.

Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Seria
Wydawnictwo
Dostępność
Cena
Ocena

O autorce

Początkowo Weronika Marczak publikowała swoją twórczość jedynie na internetowej platformie Wattpad. Jak sama twierdzi, pisała wtedy głównie dla zabawy i przyjemności. Na portalu umieszczała pojedyncze rozdziały książki nie przypuszczając, że kiedykolwiek uda jej się napisać powieść w całości. Myślała o sobie, że jest zbyt mało konsekwentna i niecierpliwa. Jednak udało się, a “Rodzina Monet” zyskała wielu czytelników i spotkała się z ogromnym uznaniem i pozytywnymi recenzjami użytkowników portalu. W październiku 2022 roku Weronika Marczak wydała pierwszy tom “Rodziny Monet” w wersji papierowej. Powieść została nominowana do nagrody “Bestsellery Empiku”, a sama autorka zdobyła tytuł “Pisarki Roku”.

Obecnie cykl “Rodzina Monet” Weroniki Marczak liczy 4 tomy, na które składają się:

  • Rodzina Monet. Skarb
  • Rodzina Monet. Królewna. Część 1
  • Rodzina Monet. Królewna. Część 2
  • Rodzina Monet. Perełka. Część 1

W niedługim czasie w wersji papierowej mają ukazać się kolejne części, które są już dostępne na Wattpadzie:

  • Rodzina Monet. Perełka. Część 2
  • Rodzina Monet. Diament

Weronika Marczak to debiutująca na rynku wydawniczym i bardzo obiecująca powieściopisarka literatury Young Adult, której udało się oderwać współczesną młodzież od ekranu smartfonów i tabletów. Wszystko to za sprawą doskonale skonstruowanej fabuły pełnej intryg i zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Jej książki pisane są prostym, lekkim i przystępnym językiem, co sprawia, że czyta się je z wielką przyjemnością. Książki Weroniki Marczak, mimo iż są dedykowane nastolatkom, mają swoich fanów także wśród dorosłych czytelników.

więcej