Prosto do matury

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Cena
Ocena

Prosto do matury - podręczniki do liceum i technikum

Podręczniki Prosto do matury opracowane przez wydawnictwo Nowa Era to seria książek do nauki matematyki przeznaczona dla uczniów szkół średnich. Komplet zawiera pozycje przygotowujące do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.

W składzie serii dostępny jest m.in. podręcznik Prosto do matury 1 zakres podstawowy i rozszerzony przygotowany specjalnie z myślą o uczniach, którzy ukończyli naukę w szkole podstawowej. Książka podsumowuje dotychczas zdobytą wiedzę oraz przysposabia do poruszenia nowych zagadnień.

Książka Prosto do matury 2 zakres podstawowy i rozszerzony, dzięki zadaniom typu egzaminacyjnego umieszczonym po każdym omawianym temacie, pomaga licealistom oswajać się z egzaminem maturalnym.

Z kolei podręcznik Prosto do matury 3 zakres podstawowy i rozszerzony umożliwia powtórkę materiału oraz usystematyzowanie wiedzy zdobytej podczas całego cyklu nauczania. 

Nauka z podręcznikami Prosto do matury

Książki Prosto do matury Nowa Era zostały przygotowane w taki sposób, aby mogli z nich korzystać uczniowie liceów ogólnokształcących oraz techników. Napisane są przystępnym i zrozumiałym językiem oraz posiadają przejrzysty i uporządkowany układ graficzny. Najważniejsze do zapamiętania treści takie, jak definicje lub wzory zostały wyraźnie wyróżnione, a każda partia materiału jest zakończona utrwalającym wiedzę powtórzeniem. W tej części znajduje się także specjalna sekcja Prosto do matury oznaczona literką “M”, w której zostały umieszczone zadania przygotowujące do egzaminu dojrzałości.

Dzięki dużej liczbie zadań otwartych i zamkniętych o różnej skali trudności, licealista uczy się analitycznego myślenia oraz sprawnego rozwiązywania zadań, a także ćwiczy praktyczne wykorzystanie poznanych zakresów tematycznych..

W podręcznikach Prosto do matury 1, 2 i 3 znajdują się także przykładowe rozwiązania niektórych zadań wykonane różnymi metodami. Pozwala to uczniowi poznać i utrwalić schemat uzyskania prawidłowego wyniku oraz wybrać sposób, który jest dla niego najwygodniejszy oraz najbardziej zrozumiały.

Zapoznaj się z naszą ofertą podręczników z serii Prosto do matury, które pomogą zdobyć odpowiednie przygotowanie do egzaminu maturalnego.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!