Thorgal

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Seria: thorgal usuń

Thorgal - komiksy

Komiksy Thorgal - kultowy komiks science-fiction

Thorgal to seria francuskojęzycznych komiksów z gatunku fantasy i science-fiction wykreowana w 1977 przez belgijskiego scenarzystę Jeana Van Hamme oraz polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Twórcy wspólnie tworzyli komiks do 2006 roku, kiedy to autor zrezygnował z pisania kolejnych części po wydaniu 29 tomu. W 2018 roku również Grzegorz Rosiński zaniechał swojej działalności związanej z komiksem. Od tamtej pory autorami książek Thorgal są różni twórcy, z których najważniejsi to scenarzysta Yannicka le Pennetier alias Yann oraz rysownik Roman Surżenko.

Komiksy o losach wikinga zyskały uznanie czytelników oraz krytyków literackich we wszystkich krajach Europy Zachodniej oraz w Polsce. Do tej pory sprzedało się ponad 16 milionów egzemplarzy wydanych aż w 18 językach. Popularność komiksów Thorgal  przyczyniła się do powstania czterech cykli pobocznych Thorgala. Na podstawie serii stworzono także adaptację w postaci powieści, słuchowiska, gry komputerowej oraz gier planszowych i karcianych.

Komiksy Thorgal - pasjonująca seria o przygodach wikinga

Akcja komiksów Thorgal toczy się w średniowieczu i rozpoczyna na ziemiach Skandynawii. Głównym bohaterem serii jest Thorgal Aegirsson - młody mężczyzna o nieznanym pochodzeniu wychowany przez wikingów. Za romans z córką obecnego władcy Gandalfa Szalonego zostaje skazany na śmierć w strasznych katuszach. Z opresji ratuje Thorgala tajemnicza, rudowłosa czarodziejka o imieniu Silvia, dzięki której mężczyzna uwalnia się, pokonuje Gandalfa i poślubia swoją wybrankę Aaricię.

Małżonkowie wkrótce opuszczają swoje rodzinne strony i zamieszkują na opuszczonej wyspie, gdzie wychowują syna Jolana. Ich spokojne i pełne miłości życie niespodziewanie zburza najemniczka Kriss de Valnor, która od lat była skrycie zakochana w Thorgalu. Kobieta wplątuje rodzinę w szalone intrygi, które zaprowadzą bohaterów w odległe zakątki świata i wystawią na próbę więzi rodzinne oraz wierność Thorgala. W międzyczasie czytelnik stopniowo odkrywa także tajemnicę pochodzenia głównego bohatera oraz dowiaduje się o niezwykłych mocach jego dzieci – Jolana, Louve’a i Anieli.

Zbierz całą serię kultowych komiksów Thorgal i pozwól, by zajęły honorowe miejsce na półce Twojej domowej biblioteczki.

więcej