Joanna Anger

Joanna Anger z wykształcenia jest pedagogiem oraz nauczycielką przedszkolną. Jest autorką serii książek kulinarnych, przybliżających rodzicom tematykę dotyczącą trybu żywienia dzieci Baby Led Weaning.

 

Podstawowe dane:

  • Popularna seria: AlaAntkowe BLW 
  • Nagrody: Kulinarny Blog Roku 2014
  • Gatunek literacki: kulinaria, przepisy kulinarne 

Opis autora

Joanna Anger to znana autorka książek kulinarnych, przybliżających czytelnikom tematykę dotyczącą trybu żywienia dzieci BLW – Baby Led Weaning. To metoda karmienia, polegająca na tym, że to dziecko wybiera, kiedy i o jakie produkty rozszerzy dietę. Poradniki Joanny Anger cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców, ale nie tylko. 

Kim jest z zawodu, a kim z wyboru Joanna Anger? 

Autorka książek dotyczących metody BLW w żywieniu dzieci pochodzi z Poznania. Z wykształcenia jest pedagogiem i doradcą zawodowym, nauczycielką w jednym z poznańskich przedszkoli, a także spełnia się jako żona i matka córeczki Alicji. To właśnie urodzenie dziecka spowodowało, że Joanna Anger zainteresowała się kwestiami różnych metod wychowawczych, trafiając przy okazji na BLW w żywieniu pociechy. Na co dzień polubiła wymyślanie przepisów na zdrowe, kolorowe i pełne składników odżywczych dania dla całej rodziny, które korzystnie wpływają na zdrowie psychiczne i fizyczne. Pisze książki o żywieniu BLW dzieci oraz o wychowywaniu ich, korzystając z własnych doświadczeń w tym temacie. 

Kulinaria i wychowywanie dzieci 

Gatunek, w którym realizuje się Joanna Anger to książki kulinarne, skierowane do rodziców. Zanim promotorka BLW zaczęła wydawać swoje pozycje, założyła bloga „Ala`Antkowe BLW”, który współtworzy z Anną Piszczek, mamą Antka, pochodzącą z Wrocławia. Obie panie poznały się w wirtualnym świecie dzięki wspólnemu zainteresowaniu metodą BLW. Poszukiwały inspiracji do żywienia swoich maluchów i wychowywania ich w duchu bliskości rodzicielskiej. Z ich wspólnych rozmów powstał blog, a później pojawiła się idea wydania książki.  

Na blogu Joanna Anger wraz Anną Piszczek szczegółowo piszą o tym, na czym polega metoda BLW i jak ją wdrożyć w swoim domu. Ich strona internetowa zajęła zaszczytne, drugie miejsce w plebiscycie na Blog Roku 2014 roku w kategorii „Kulinarne”.  

Współpraca w obrębie serwisu internetowego zaowocowała książką „Alaantkowe BLW. Od niemowlaka do starszaka”. Ciekawostką jest sama nazwa, zarówno książki, jak i bloga. To połączenie dwóch imion dzieci obu autorek – Ala i Antek.  

Popularne książki o BLW 

Po sukcesie pierwszej książki Joanna Anger i Anna Piszczek postanowiły napisać kolejny poradnik dotyczący metody BLW. W 2017 roku, czyli dwa lata po wydaniu pierwszej pozycji dotyczącej zdrowego żywienia w trybie BLW, powstała książka „Nowe alaantkowe BLW”. Umieszczone w niej zostały dodatkowe przepisy, jak i bardzo przydatne dla czytelników gotowe jadłospisy na cały dzień, które pozwolą na urozmaicenie diety niemal każdego dziecka.  

W 2019 roku z kolei Joanna Anger i Anna Piszczek, posiłkując się bogatym doświadczeniem rodzicielskim, wydały książkę dla rodziców dzieci starszych pod tytułem „AlaAntkowe BLW. Rośniemy. Domowa kuchnia dla małych i dużych”.  

więcej
Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Wybrani autorzy
Seria
Wydawnictwo
Okładka
Dostępność
Cena
Ocena

Joanna Anger - Książki

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.