Seria Zrozumieć przeszłość

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
  • więcej
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Zrozumieć przeszłość

Zrozumieć przeszłość to seria podręczników Wydawnictwa Nowa Era oraz skorelowanych z nimi kart pracy i atlasu historycznego. Składa się z publikacji przeznaczonych do nauczania historii na poziomie rozszerzonym. Ich autorami są m.in. Krzysztof Kowalewski, Ryszard Kulesza, Robert Śniegocki, Paweł Klint, Piotr Galik, Tytus Izdebski, Agnieszka Izdebska i Jarosław Kłaczkow.

Czym wyróżnia się seria podręczników Zrozumieć przeszłość?

Podręczniki Zrozumieć przeszłość prezentują najważniejszą wiedzę historyczną w sposób chronologiczny – od starożytności do czasów współczesnych. W książkach z serii znajdują się ilustracje, mapy, infografiki i zdjęcia, które ułatwiają przyswajanie informacji oraz sprawiają, że nauka staje się dla uczniów przyjemniejsza. Każdy podręcznik Zrozumieć przeszłość zawiera ciekawostki, dotyczące m.in. kontrowersyjnych wydarzeń w dziejach Polski i świata. W systematyzowaniu i utrwalaniu wiedzy pomagają sekcje podsumowujące, tablice chronologiczne oraz słowniczek. W książkach znajdują się ponadto biogramy ważnych postaci historycznych.

Seria Zrozumieć przeszłość Nowej Ery umożliwia nie tylko zdobywanie teoretycznej wiedzy, lecz także ćwiczenie praktycznych umiejętności, przydatnych na maturze z historii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Uczeń może wykonywać zadania dotyczące m.in. pracy z mapą i analizy tekstów źródłowych. Skorelowane z podręcznikami Zrozumieć przeszłość karty pracy ukazują również przykładowe zadania maturalne oraz sposoby ich rozwiązywania i prawidłowe odpowiedzi.

Podręczniki Zrozumieć przeszłość Nowej Ery

Podręcznik Zrozumieć przeszłość składa się z trzech części przeznaczonych dla uczniów liceum ogólnokształcącego oraz technikum. Książka „Zrozumieć przeszłość. Część 1.” opisuje zagadnienia historyczne z okresu starożytności oraz średniowiecza. Podręcznik „Zrozumieć przeszłość. Część 2.” obejmuje dzieje nowożytne”, natomiast „Zrozumieć przeszłość. Część 3.” lata od 1815 do 1939 roku.

Zapoznaj się z naszym asortymentem publikacji z serii Zrozumieć przeszłość Nowej Ery i wybierz książki, które zdecydowanie ułatwią naukę.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!