Detektyw Jakub Sobieski

Filtruj
Kategorie
Polecane
Seria
  • więcej
Cena

Seria: Detektyw Jakub Sobieski usuń

Seria o detektywie Jakubie Sobieskim

Detektyw Jakub Sobieski to kolejna seria powieści kryminalnych autorstwa uznanej polskiej pisarki Katarzyny Bondy. W skład cyklu wchodzą obecnie następujące tytuły: “O włos”, “Ze złości”, “Do cna” i “Na uwięzi”, które ukazały się nakładem wydawnictwa Muza. Katarzyna Bonda ponownie zaprasza czytelnika do świata mrocznych zbrodni, ciemnych interesów i skomplikowanych intryg, w które angażuje się nieustraszony prywatny detektyw Jakub Sobieski

Seria Jakub Sobieski - historie, których nie da się zapomnieć

Jakub Sobieski, główny bohater powieści Katarzyny Bondy, to postać nieidealna. Kiedyś pracował w policji, ale musiał pożegnać się z tym zawodem, Podjął więc pracę taksówkarza, lecz nieobce są mu problemy finansowe. Mieszka w przyczepie swojego teścia na ogródkach działkowych i nie stroni od podejrzanych interesów. Świat podziemnej działalności i tajemnych układów zna nawet nazbyt dobrze. Jakub Sobieski wciela się w rolę prywatnego detektywa i rozwiązuje najbardziej mroczne zagadki skrywane na warszawskich ulicach. 

Seria z Jakubem Sobieskim - wszystkie tomy

W pierwszym tomie serii o Jakubie Sobieskim, pt. “O włos”, w warszawskim Lesie Kabackim odnaleziono ciała zmasakrowanych dziewczyn. Detektyw zostaje nieformalnie wciągnięty do śledztwa przez aspirantkę policji Adę Kowalczyk. Dochodzenie prowadzi detektywa do zagadkowej zbrodni sprzed lat.

W kolejnej części, pt. “Ze złości” do detektywa Sobieskiego zgłasza się Aneta Bulandra, krupierka, która po 20 latach postanowiła upomnieć się o odszkodowanie za niesłuszny jej zdaniem wyrok w sprawie zabójstwa Mariusza Hussakowskiego w warszawskim kasynie, przez co spędziła 18 lat w więzieniu. Okazuje się, że sprawa morderstwa w kasynie Royal nadal nie została wyjaśniona.  

Trzecia część serii pt. “Do cna” opisuje historię zaginięcia młodego mężczyzny. Matka chłopaka zgłasza się do detektywa Sobieskiego, który szybko orientuje się, że rodzina Stadnickich skrywa wiele mrocznych sekretów. Jeden z nich jest szczególnie wstrząsający. Anton miał bowiem nietypową fantazję. Pragnął być zjedzony…

W czwartej części cyklu o detektywie Sobieskim, Jakub prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia 15-letniej dziewczyny. Jej matka twierdzi, że była nękana przez swoich rówieśników i dlatego zniknęła. Ślady prowadzą detektywa do jednego z podmiejskich moteli, w którym trzy miesiące temu doszło do makabrycznego morderstwa. 

Sięgnij po znakomitą serię o Jakubie Sobieskim spod pióra Katarzyny Bondy i przenieś się w świat mrocznych, brutalnych, przerażających i zawiłych zagadek kryminalnych, które do głębi poruszą Twoimi emocjami.


 
więcej