Bungou Stray Dogs

Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Sprzedawca
  • więcej

Manga Bungou Stray Dogs

Bungou Stray Dogs to przygodowa manga opisująca nadnaturalne moce, którą napisał Kafka Asagiri, a zilustrowana została przez Sango Harukawę. Należy do gatunku seinen. Wydawana jest od 2012 roku, w Polsce natomiast w 2017 roku została zlicencjonowana przez wydawnictwo Waneko. Obecnie seria posiada 21 tomów przełożonych na język polski. Na jej podstawie powstały filmy, jak i anime wykonawstwa studia Bones.

Bezpańscy literaci

Manga Bungou Stray Dogs to opowieść o Atsushi Nakajima, który po enigmatycznym wyrzuceniu z sierocińca, zostaje bez dachu nad głową. Błąka się między ulicami, aż pewnego dnia natrafia na detektywa Osamu Dazai’a, próbującego popełnić samobójstwo. Atsushi ratuje nieznajomego, a dzięki temu spotkaniu dowiaduje się powodu swojego wyrzucenia - posiada nadprzyrodzone umiejętności. Detektyw, który również jest posiadaczem jednej z nich, zaprowadza chłopaka do Agencji. Poznaje tam pozostałych członków tej organizacji, którzy wykorzystują swoje zdolności do rozwiązywania najróżniejszych problemów w mieście Yokohama.

W mandze Bungou Stray Dogs można zaobserwować stopniowy rozwój psychiki bohaterów poprzez przeżywane przygody, a fabule nie brak momentów emocjonującej akcji.

Spin offy i manga seinen

Oprócz pierwotnej mangi Bungou Stray Dogs powstało również kilka spin offów. W naszym asortymencie dostępne są na przykład Bungou Stray Dogs Beast lub Bungou Stray Dogs: Dead Apple. Pierwsza z nich opowiada alternatywną historię z uniwersum oryginalnej mangii, z kolei druga jest adaptacją filmu o tym samym tytule. Można zapoznać się z nimi po przeczytaniu głównej serii, jak i osobno.

Bungou Stray Dogs to manga z gatunku seinen. Są to japońskie komiksy, adresowane głównie do młodych mężczyzn w wieku ok. 18-30 lat. Jednak pomimo wstępnie założonego odbiorcy, mangi seinen cieszą się popularnością wśród wielu osób - niezależnie od płci i wieku.

W ofercie posiadamy wszystkie tomy mangi Bungou Stray Dogs, a także osobne wydania związane z jej uniwersum. Przejrzyj co przygotowaliśmy i wybierz pozycję dla siebie!

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego