Filtruj
Kategorie
Seria
  • więcej
Cena
Ocena

Seria: lipowo usuń

Saga Lipowo

„Lipowo” to cykl kryminałów z elementami powieści obyczajowej. Ich autorką jest Katarzyna Puzyńska. Wszystkie tomy sagi ukazują się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Serię otwiera książka pt. „Motylek”, która miała premierę 6 lutego 2014 roku. Inne przykładowe tytuły to „Trzydziesta pierwsza”, „Dom czwarty”, „Łaskun”, „Martwiec”, „Utopce” czy „Czarne narcyzy”. Książki stały się inspiracją do powstania serialu.

Saga o Lipowie – fikcyjnej wsi

Akcja powieści rozgrywa się w fikcyjnej wsi Lipowo oraz okolicznych miejscowościach. Katarzyna Puzyńska inspirowała się realnie istniejącą wsią Pokrzydowo w województwie kujawsko-pomorskim. W swoich książkach precyzyjnie opisuje miejscową naturę – lasy, pola, bagna czy jeziora.

W tytułowej miejscowości panuje sielankowa atmosfera, a mieszkańcy zdają się wiedzieć o sobie niemal wszystko. Okazuje się jednak, że są to wyłącznie pozory. W rzeczywistości skrywają oni przerażające tajemnice z przeszłości, a ludzkim dramatom nie ma końca. W Lipowie dochodzi do częstych zbrodni, których okoliczności wzbudzają przerażenie w lokalnej społeczności. Wszyscy zaczynają być wobec siebie podejrzliwi i przestają sobie ufać.

Lipowo – książki z rozbudowanymi portretami psychologicznymi

Saga „Lipowo” jest porównywana do twórczości Agathy Christie i Camilli Lackberg, zwłaszcza ze względu na rozbudowane portrety psychologiczne postaci – mieszkańców, śledczych, morderców oraz ofiar.

Głównymi bohaterami są emerytowana komisarz Klementyna Kopp, psycholog Weronika Nowakowska, aspirant Daniel Podgórski, policjantka Emilia Strzałkowska i Marek Zaręba – najmłodszy z policjantów. Uczestniczą oni w trudnych i skomplikowanych śledztwach, m.in. w sprawie brutalnych zabójstw dokonywanych przez seryjnych morderców. Jednocześnie zmagają się z licznymi traumami z przeszłości, miłosnymi rozterkami i słabościami. Ich prywatne problemy często przekładają się na pracę zawodową.

W asortymencie naszej księgarni internetowej znajdziesz wszystkie tomy serii Lipowo Katarzyny Puzyńskiej. Przeczytaj opisy książek i wybierz tytuł, który najbardziej cię zaintryguje.

więcej