Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Seria: biuro detektywistyczne lassego i mai usuń

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

“Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” to cykl książek dla dzieci autorstwa Martina Widmarka uznawanego za jednego z największych szwedzkich pisarzy literatury dziecięcej i młodzieżowej ostatnich lat. Seria obejmuje ponad 30 tytułów, a jej głównymi bohaterami jest dwójka przyjaciół Lasse i Maja mieszkających w małym, szwedzkim miasteczku Valleby, gdzie prowadzą swoje biuro detektywistyczne pomagając komisarzowi policji rozwiązywać szereg rozmaitych zagadek i niewyjaśnionych spraw.

W Polsce seria ukazuje się za pośrednictwem Wydawnictwa Zakamarki. Wszystkie części uzupełniają ciekawe, nowoczesne i lekko karykaturalne ilustracje zdobywczyni wielu prestiżowych nagród Heleny Willis, które wprowadzają wyjątkowy i niepowtarzalny klimat oraz pobudzają wyobraźnię czytelników.

Na podstawie książek, które podbiły serca dzieci i młodzieży na całym świecie powstało już także kilka filmów pełnometrażowych, które cieszą się równie dużym zainteresowaniem.

“Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” - skandynawska seria książek dla dzieci

Książki “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” zaliczają się do dziecięcych powieści detektywistycznych lub kryminalnych. Wszystko to za sprawą głównego wątku cyklu, jakim są przygody młodych detektywów Lassego i Mai, którzy prowadzą własne biuro dochodzeniowe. Dwójka przyjaciół bardzo profesjonalnie podchodzi do roli detektywów. Ich biuro wyposażone jest w lornetkę, szkło powiększające, aparat, sejf, a nawet lusterko za pomocą którego mogą podglądać, co dzieje się za rogiem ulicy. Dzieci na co dzień próbują mierzyć się z tajemniczymi sprawami, które wymagają rozwiązania i za każdym razem odnoszą sukces. Dzięki swojej inteligencji, odwadze, wyobraźni i pomysłowości w nieskomplikowany sposób są w stanie rozwikłać nawet najtrudniejszą zagadkę.

Odkryj wszystkie części cyklu “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” i pomóż młodym bohaterom w rozwiązywaniu najbardziej tajemniczych zagadek.

więcej