Literatura piękna obca - Bestsellery

Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Dostępność
Cena
Ocena

Najlepsza literatura obca beletrystyczna

W kategorii tej można znaleźć najlepiej sprzedające się książki zagraniczne, które można zakwalifikować do literatury pięknej. Do wyboru są tytuły z listy TOP 100 miesiąca, tygodnia, aktualnego i poprzedniego roku.

W dotychczasowych zestawieniach uplasowały się zarówno klasyczne dzieła wybitnych pisarzy, jak i powieści debiutantów. Wśród bestsellerów znalazło się miejsce m.in. dla książek Michaiła Bułhakowa, Fiodora Dostojewskiego, George’a Orwella, Charlesa Bukowskiego, Kena Folletta, Kazuo Ishiguro, Mario Puzo, Bernarda Cornwella, Margaret Atwood, Milana Kundery, Michela Houellebecqa czy Marcela Prousta.

Najlepsze powieści obce wydane po polsku

Bestsellerowa zagraniczna literatura piękna to książki, które ukazały się w ramach popularnych w Polsce serii wydawniczych, w tym Kolekcja Klasyki, Seria z Żurawiem, Proza Dalekiego Wschodu, Mistrzowie Literatury, Proza Świata czy Klasyki Albatrosa. Do wyboru są książki zaliczane do różnych gatunków, m.in. romansu, powieści historycznej, literatury faktu, dramatu, fantastyki czy powieści społeczno-obyczajowej.

Najlepsze powieści obce zaliczane do literatury pięknej podejmują ważne motywy literackie, do których można zaliczyć np. śmierć, przemijanie, nieszczęśliwą miłość, wojnę, cierpienie, tęsknotę, chorobę czy zbrodnię i karę. Książki te wyróżniają się niepowtarzalnym stylem językowym, metafizyczną atmosferą oraz zawartością wielu filozoficznych przemyśleń. Można także znaleźć w nich sporo odwołań do mitologii, religii czy folkloru.

Zagraniczne bestsellery

Sporo spośród najpopularniejszych książek zagranicznych to pozycje ukazujące w satyryczny sposób system społeczny panujący w różnych państwach świata. Autorzy poprzez swoją twórczość zwracają uwagę na istotne problemy narodowe, m.in. nierówności społeczne, homofobię, szowinizm, autorytarne rządy, alkoholizm, populizm czy megalomanię. W powieściach można znaleźć zarówno elementy słownego, jak i sytuacyjnego humoru.

Przejrzyj naszą listę bestsellerowych powieści obcych i wybierz książkę, która najbardziej cię zaintryguje.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego