Komisarz Forst - książki

Filtruj
Kategorie
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Seria: komisarz forst usuń

Komisarz Forst

Komisarz Forst to seria książek kryminalnych, których autorem jest Remigiusz Mróz. Cykl liczy 7 pozycji: „Ekspozycja”, „Przewieszenie”, „Trawers”, „Deniwelacja”, „Zerwa”, „Halny” i „Przepaść”. Ukazały się one nakładem Wydawnictwa Filia. Pierwsza publikacja z cyklu miała premierę w 2015 roku. Na 2024 roku zaplanowano powstanie serialu telewizyjnego „Detektyw Forst”, opartego na fabule powieści – w reżyserii Daniela Jaroszka i z Borysem Szycem w roli głównej.

Komisarz Forst – niepokorny śledczy

Wiktor Forst to detektyw, który wspólnie z dziennikarką Olgą Szrebską rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne. Jest pewny siebie, silny, nieustraszony, zawsze chodzi swoimi drogami i wykazuje sarkastyczne usposobienie. Podczas prowadzonych śledztw jest bezwzględny, mściwy i nie istnieją dla niego żadne granice. Z tego powodu popada w częste opresje (np. trafia do więzienia), lecz za każdym razem wychodzi z nich obronną ręką. Nieraz zmaga się z prywatnymi problemami, np. śmiercią bliskiej osoby. Wielokrotnie powracają do niego traumy z przeszłości, które utrudniają mu pracę w roli śledczego.

Seria Komisarz Forst – zbrodnie z górami w tle

Akcja powieści z serii Komisarz Forst najczęściej rozgrywa się w Tatrach i na Podhalu. Główny bohater przeprowadza śledztwa w sprawie morderstw, których ofiarami są górscy turyści. Ich zmasakrowane ciała pozostają na szlakach, np. przybite do krzyża na Giewoncie czy położone przy słupku granicznym.

Książki z cyklu „Komisarz Forst” cechują się dynamiczną akcją z częstymi zwrotami. Głównymi wątkami są niewyjaśnione zniknięcia i skomplikowane zagadki kryminalne, których korzenie nieraz sięgają odległej przeszłości. Często w serii pojawiają się także wątki religijne i społeczno-obyczajowe. Dla Wiktora Forsta nie ma rzeczy niemożliwych – potrafi doprowadzić pomyślnie do końca nawet najtrudniejsze śledztwa.

Chcesz poznać historie spraw kryminalnych z komisarzem Forstem w roli głównej? W naszym asortymencie znajdziesz wszystkie książki z cyklu Remigiusza Mroza.

więcej