Miecz Zabójcy Demonów

Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Sprzedawca
  • więcej

Miecz Zabójcy Demonów

Miecz Zabójcy Demonów to manga autorstwa Koyoharu Gotouge. Seria ta ukazywała się na łamach czasopisma Shūkan Shōnen Jumpod od 2016 do 2020 roku. Manga, która w Polsce wydawana jest przez wydawnictwo Waneko, cieszy się popularnością także nad Wisłą.

Miecz zabójcy demonów – historia

W Japonii, w czasach rządów cesarza Yoshihito, mieszka chłopiec, który po śmierci ojca staje się głową wielodzietnej. Dla Kraju Kwitnącej Wiśni okres Taisho był ciężkim czasem, naznaczonym tendencjami militarystycznymi. Losy bohatera mangi Miecz zabójcy demonów dobrze oddają mrocznego ducha tego okresu. Matkę i młodsze rodzeństwo zabija demon i wtedy chłopiec zostaje tylko z siostrą. Ją również dotyka nieszczęście, ponieważ dziewczynka przemienia się w potwora. Brat postanawia stać się Zabójcą Demonów, aby przywrócić jej człowieczeństwo.

Miecz zabójcy demonów – informacje

Miecz zabójcy demonów to fantasy z elementami przygodowymi. Manga była jedną z najlepiej sprzedających się w 2019 roku. W tym okresie sprzedano ponad 25 milionach egzemplarzy. W popularnym rankingu Oricona dzieło to zajęło pierwszą lokatę.

Miecz zabójcy demonów w Polsce

W 2016 roku w Shōnen Jump GIGA ukazała się historia poboczna mangi, na którą licencję posiada Waneko, dystrybutor na rynku polskim. Dodatkowo w naszym kraju ukazał się spin-off z ilustracjami Ryōji Hirano i scenariuszem Koyoharu Gotōge. Seria nosi tytuł Miecz Zabójcy Demonów: Opowieści Płomienia i Wody.

Miecz zabójców demonów – anime

Na podstawie mangi stworzone zostało anime, które emitowane było pomiędzy 6 kwietnia a 28 września 2019 roku. Reżyserem był Haruo Sotozaki. Serial animowany zyskał pozytywne recenzje zarówno wśród krytyków, jak i fanów.

Mangę Miecz zabójcy demonów kupisz w naszym sklepie. Zobacz, co jeszcze możemy Ci zaoferować w tej kategorii.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego

Komiksy i manga – najczęściej zadawane pytania