My Hero Academia

Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Nowości
Seria
Język wydania
Częstotliwość wydania
Ocena
Cena

Manga My Hero Academia

My Hero Academia to manga komiksowa, której autorem i ilustratorem jest Japończyk Shukan Shonen. Jej japońska nazwa to Boku No Hīrō Academia. Ukazuje się od 7 lipca 2014 roku na łamach czasopisma Shukan Shonene Jump, a 4 listopada 2014 roku po raz pierwszy została wydana w postaci tomu. W Polsce wydawaniem mangi zajmuje się wydawnictwo Waneko.

Japońskie komiksy z serii My Hero Academia stały się popularne wśród młodzieży z całego świata. Pierwszy tom w ciągu miesiąca od premiery sprzedał się w przeszło 137 tysiącach egzemplarzach. Do kwietnia 2021 roku manga ta ukazała się w nakładzie ponad 50 milionów kopii. Boku No Hero Academia jest mangą wyróżnioną prestiżowymi nagrodami komiksowymi, w tym nagrodą Harveya 2019.

O czym jest manga My Hero Academia?

Akcja mangi rozgrywa się w świecie, w którym większość ludzi dysponuje różnego rodzaju supermocami. Wykorzystują oni je zarówno do dobrych, jak i złych celów. Głównym bohaterem serii jest chłopak Izuku Midoriya, który w przeciwieństwie do wielu swoich rówieśników nie otrzymał żadnych nadzwyczajnych zdolności.

Izuku Midoriya marzy o zostaniu superbohaterem i jest gotów poświecić wiele, aby osiągnąć swój cel. Najważniejszymi wartościami, jakimi się kieruje, są heroizm oraz sprawiedliwość. Jego marzenie ma szanse się spełnić, odkąd potencjał chłopca dostrzega All Might – największy bohater Japonii i nauczyciel. Izuku wstępuje do Akademii Bohaterów zwanej My Hero Academia, aby trenować zdolności pod okiem swojego idola. Zdobyte umiejętności będzie mógł wielokrotnie wykorzystać w walce ze złoczyńcami.

Dlaczego warto czytać mangę Boku No Hero Academia?

Komiksy z serii My Hero Academia wyróżniają się dynamiczną akcją, logicznie ułożoną fabułą, a także obecnością wielu wciągających przygód i wyrazistych bohaterów. Jest to manga o rywalizacji, walce, przyjaźni, przezwyciężeniu słabości oraz wytrwałym dążeniu do realizacji celów.

Sprawdź, jak wiele tomów mangi Boku No Hero Academia znajduje się w naszym asortymencie i rozpocznij poznawanie przygód Izuku oraz innych bohaterów.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego

Komiksy i manga – najczęściej zadawane pytania