Filtruj
Kategorie
Cena
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Język
Autor
Wydawca
Seria

Manga Dragon Ball

Dragon Ball to japońska manga autorstwa Akiry Torijamy. Pierwsze tomy serii są inspirowane motywami z chińskiej powieści pod tytułem “Wędrówka na Zachód”. Manga wydawana była rozdziałami w latach 1984-1995 w japońskim tygodniku Shūkan Shōnen Jump, a później w formie 42 tomów tankōbon, czyli niezależnych książek.

Historia chłopca z ogonem

Fabułę mangi Dragon Ball stanowią przygody i rozwój Son Gokū - chłopca z małpim ogonem, od jego młodości aż po zostanie dziadkiem. Po stoczeniu wielu bitew staje się prawdopodobnie najsilniejszym zawodnikiem sztuk walki w całym wszechświecie. Tytuł mangi odnosi się jednak do poszukiwanych przez Son Gokū i jego przyjaciółkę Bulmę siedmiu legendarnych Smoczych Kul. Są to magiczne kule rozrzucone po całym świecie, które po złożeniu mogą posłużyć do wezwania smoka Shen Longa (Boskiego Smoka).

Anime na podstawie mangi

Studio Toei Animation wyprodukowało 4 serie anime na podstawie mangi: Dragon Ball (1986-1989) i Dragon Ball Z (1989-1996), które są bezpośrednio oparte na mandze, a także Dragon Ball GT (1996-1997) i Dragon Ball Super (2015-2018), które przedstawiają nowe przygody bohaterów. Dodatkowo w latach 2009-2011 i 2014-2015 emitowano odświeżoną wersję serii Dragon Ball Z, z niewielkimi zmianami, pod tytułem Dragon Ball Kai. W 2022 roku, według takich portali jak Filmweb lub Filmomaniak, anime Dragon Ball zajmuje miejsce w czołówkach rankingów popularności na całym świecie.

Przygodówka dla chłopców

Dragon Ball zaliczane jest do gatunku mang i anime dla chłopców. Łączy w sobie elementy akcji, przygody, dramatu, fantastyki, komedii i science-fiction. W serii szczegółowo przedstawione zostały sceny bitew i potyczek, czemu manga zawdzięcza przynależność do gatunku shōnen. Ponadto Dragon Ball stanowił inspirację dla twórców takich produkcji jak Naruto czy One Piece.

Sprawdź co przygotowaliśmy dla ciebie w naszej ofercie i zbierz wszystkie tomy popularnej serii Dragon Ball, lub spraw prezent komuś bliskiemu.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego

Komiksy i manga – najczęściej zadawane pytania