Anna Piszczek

Anna Piszczek zasłynęła jako autorka poczytnego bloga Alaantkowe BLW, poświęconego tematyce żywienia dzieci metodą BLW – Baby Led Weaning, znanej w Polsce również jako metoda Bobas Lubi Wybór. Zasady takiego żywienia najmłodszych Anna Piszczek zawarła w swoich książkach opracowanych wspólnie z koleżanką, z którą prowadzi blog – Joanną Anger.

Podstawowe informacje:

  • Popularna seria: AlaAntkowe BLW
  • Nagrody: Kulinarny Blog Roku 2014
  • Gatunek literacki: książki kucharskie

Opis autora

Kim jest Anna Piszczek?

Znana blogerka kulinarna Anna Piszczek jest wrocławianką, nauczycielką, która uczy w jednej ze szkół pod rodzinnym Wrocławiem. Ukończyła studia z zakresu historii i filologii polskiej. Po pracy w szkole prowadzi również zajęcia muzyczno-teatralne dla najmłodszych w domu kultury. Sama jest wielbicielką tańca towarzyskiego.

Duet Anna Piszczek i Joanna Anger

Zarówno Anna Piszczek, jak i Joanna Anger to mamy, które po urodzeniu swoich dzieci zaczęły szukać w Internecie informacji o stosowaniu metody BLW w żywieniu maluszków. Po wielu miesiącach długich rozmów prowadzonych wirtualnie i telefonicznie Ania – mama Antka z Wrocławia – i Asia – mama Alicji z Poznania, w końcu spotkały się osobiście w 2014 roku. Od tamtej pory kobiety wspólnie prowadzą bloga. Odległość nie stanowi dla nich przeszkody zarówno w pisaniu wpisów, jak i w wydawaniu książek.

Pomysł na blog obu pań powstał spontanicznie, a jego nazwa stanowi pochodną imion dzieci blogerek. Inspiracją do jego powstania były poznawane podczas przygotowywania posiłków dla swoich pociech metody BWL. Na łamach bloga autorki dzielą się z czytelnikami przepisami BLW, informacjami o tym, jak wprowadzić taki sposób żywienia u swojego dziecka oraz jakie korzyści niesie za sobą ta metoda.

W 2014 roku blog AlantkoweBLW uplasował się na drugim miejscu w konkursie na Blog Roku w kategorii blogów kulinarnych.

Literacka działalność Anny Piszczek

Na fali rosnącej popularności blogu kulinarnego Anna Piszczek wraz z Joanną Anger podjęły decyzję o pójściu za ciosem i o napisaniu, a następnie opublikowaniu książki. Nie poprzestały na jednej pozycji.

Pierwszą była książka kucharska pod tytułem „AlaantkoweBLW”. Zawiera ona 150 przepisów przygotowanych zarówno dla niemowląt, jak i dla reszty rodziny. Porusza także informacje na temat metody BLW, które mogą być przydatne podczas wdrażania tego właśnie sposobu żywienia.

W kolejnych latach Anna Piszczek wraz z Joanną Anger wydawały kolejne książki głównie z przepisami z ich blogu, ale nie tylko. To bogato ilustrowane pozycje, które zawierają informacje na temat żywienia niemowląt, wprowadzania nowych smaków oraz sposobu na odpowiednie zbilansowanie diety małych dzieci.

Wraz z wiekiem Ali i Antka autorki poznawały kolejne przepisy oraz metody żywienia BLW wśród starszych dzieci. Tak powstały książki „Nowe AlaAntkowe BLW”, „AlaAntkowe BLW. Rośniemy. Domowa kuchnia dla małych i dużych” czy książka dla małych kucharzy – „Gotuj z Alą i Antkiem. Książka kucharska dla dzieci”. Oprócz tego panie są autorkami wielu e-booków.

więcej
Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Wybrani autorzy
Seria
Wydawnictwo
Okładka
Dostępność
Cena
Ocena

Anna Piszczek - książki