Under Armour

Filtruj
Kategorie
Dla kogo
Marka
Kolor
Dostępność
Ocena
Cena
Sprzedawca

Under Armour

W każdej branży niezależnie od rodzaju oferowanego asortymentu czy dziedziny, jakiej dotyczy, istnieją firmy, które za sprawą klasy oraz gatunku oferowanych produktów stały się synonimem jakości, gwarancji oraz funkcjonalności. W przypadku odzieży, obuwia oraz sprzętu sportowego, wśród absolutnej światowej czołówki producentów, dużą popularnością oraz zaufaniem klientów cieszy się marka Under Armour, która w swojej ofercie posiada wysokiej klasy, wykonane z zaawansowanych technologicznie materiałów produkty, cechujące się nie tylko ciekawym designem, ale przede wszystkim funkcjonalnością i wytrzymałością.

Historia marki

Historia marki sięga 1996 roku, kiedy to Kevin Plank wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie jako kapitan drużyny footballowej, postanawia założyć firmę pod nazwą Under Armour. Jego myślą przewodnią, która po dziś dzień jest głównym hasłem i misją amerykańskiej firmy, było stworzenie produktów, których dotychczas nikt inny nie wymyślił, a po poznaniu których, osoby korzystające nie będą chciały z nich zrezygnować. Jednym słowem Under Armour miało realnie wpływać na poprawę efektywności i wydajności podczas użytkowania.

Pierwszym produktem firmy była koszulka Under Armour o symbolu 0037. Jej miękkość, doskonale dopasowujący się do ciała krój i przede wszystkim właściwości materiału wpływające na niezwykle skuteczne odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz ubrania sprawiły, że firma zaczynała odnotowywać pierwsze sukcesy.

Końcówka lat 90. oraz początek milenium to nawiązywanie współpracy z firmami, dzięki którym produkty Under Armour pojawiały się na ekranach wielkich produkcji filmowych. Sprawiło to, że Kevin Plank zyskiwał nowe kontakty, które przyczyniły się do wzrostu rozpoznawalności marki.

Taki stan rzeczy oraz poparcie sportowców na całym świecie wpłynął na możliwości firmy, która w 2005 roku do procesu produkcji materiałów wprowadziła technologię UA TECH. Był to innowacyjny rodzaj luźnej i lekkiej tkaniny, która pomimo tego, że doskonale dopasowywała się do ciała, nie przylegała do niego całkowicie. Dzięki temu wykonana za pomocą tej technologii koszulka czy bluza Under Armour nie krępowała ruchów, zapewniała chłód oraz bardzo skutecznie odprowadzała wilgoć na zewnątrz ubrania.

Był to kolejny krok milowy w historii firmy, który pozwolił na zwiększenie rozpoznawalności marki. W 2006 roku firma oferowała znacznie większy asortyment, a w swoim katalogu posiadała już m.in. buty Under Armour. W latach 2013, 2014, 2015 i 2017 nastąpiły następne przełomy. Dzięki wprowadzeniu takich technologii jak Charged Cotton, Storm, Coldgear, Speedform, Connected Fitness czy Hovr oferta firmy dotyczyła już nie tylko takich pozycji jak spodenki Under Armour, czy legginsy Under Armour, ale również proponowała kompletne sprzętowe rozwiązania technologiczne, realnie wpływające na poprawę wydajności treningów.

Aktualnie logo Under Armour można zobaczyć nie tylko na koszulkach, ale również na wielu innych sportowych produktach. Kurtka Under Armour jako element odzieży czy torba Under Armour będąca niejako stałym wyposażeniem każdego sportowca to już niemalże codzienny widok na siłowniach, pieszych ścieżkach, rowerowych trasach czy parkowych alejkach.

Co w ofercie?

W katalogu firmy Under Armour można znaleźć zarówno produkty zaprojektowane z myślą o konkretnych dyscyplinach, jak i uniwersalną odzież, obuwie oraz akcesoria sportowe. Wśród bogatej oferty znajdują się nie tylko bluzy, koszulki czy spodnie dedykowane do uprawiania takich aktywności jak piłka nożna, koszykówka czy bieganie, ale również golf, ćwiczenia fitness oraz szeroko rozumiany outdoor. Warto nadmienić, że kupno produktu oznaczonego charakterystycznym logiem, niezależnie czy jest to koszulka, czapka Under Armour czy dres Under Armour, zawsze wiąże się funkcjonalnością, wytrzymałością oraz wysoką jakością wykonania.

Under Armour to również elementy wyposażenia. Z tego względu warto mieć świadomość, że każda torba czy plecak Under Armour to asortyment, który został zaprojektowany przez sportowców dla sportowców, a zastosowane rozwiązania, jak również rodzaj użytych do produkcji materiałów zdecydowanie podnoszą walory użytkowe danego asortymentu.

więcej