Christel Petitcollin

Christel Petitcollin to francuska psycholożka, terapeutka i autorka popularnych w wielu krajach  książek o specyficznych aspektach ludzkiej psychiki – nadwrażliwości i „nadwydajności”. Jedną z najpopularniejszych jej książek jest „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”.  

 

Podstawowe dane:

  • najpopularniejsze książki: Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych, Jak nie dać sobą manipulować
  • gatunki literackiepsychologia, rozwój osobisty 

Opis autorki

Terapeutka osób „nadwydajnych” i nadwrażliwych 

Christel Petitcollin rozpoczęła swoją karierę zawodową jako psychoterapeutka i coach. Szkoliła się w terapii ESPERE, hipnozie Ericksonowskiej, terapii prowokatywnej i NLP (programowaniu neurolingwistycznym). W swojej praktyce zawodowej często spotykała ludzi, którzy cierpią na natłok myśli i emocji, wciąż analizują i rozpamiętują i mają skłonność do chorobliwego perfekcjonizmu. Christel Petitcollin nazwała takie osoby „nadwydajnymi” mentalnie i skupiła się nad wyjaśnieniem przyczyn takiego stanu i opracowaniem porad na temat tego, jak żyć będąc nadwrażliwym i mając „nadwydajny” układ nerwowy, jak radzić sobie z własnymi emocjami i jak nie pozwolić się wykorzystywać innym.  

Z gabinetu na łamy prasy i półki księgarskie 

Christel Petitcollin zapragnęła podzielić się swoim doświadczeniem terapeutycznym z szerszym gronem czytelników. Czyniła i czyni to nadal, prowadząc liczne szkolenia i warsztaty, udziela się także w mediach, propagując swoją wiedzę i metody terapeutyczne – m.in. pisała artykuły dla magazynu „Actives”, występowała w telewizji i w radiu France Bleu Hérault, prowadzi także blog z poradami na swojej francuskojęzycznej stronie internetowej. W Polsce i w innych krajach, Christel Petitcollin jest jednak najbardziej znana jako autorka książek. Książki Christel Petitcollin to poradniki adresowane do osób nadwrażliwych oraz ich bliskich. Na język polski przetłumaczono cztery tytuły:  „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”, „Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”, „Pomóż dziecku mniej myśleć” i „Jak nie dać sobą manipulować”. Książki te ukazały się nakładem Wydawnictwa Feeria w 2019 i 2020 roku.  

Książki Christel Petitcollin popularne w wielu krajach 

Pomimo, że autorka pracuje i pisze we Francji, jej książki zdobywają popularność na całym świecie. Poradniki Christel Petitcollin zostały przetłumaczone na trzynaście języków: polski, angielski, niemiecki, rosyjski, chorwacki, koreański, chiński, czeski, estoński, włoski, portugalski, hiszpański i rumuński. Wszędzie cieszą się dużą popularnością wśród czytelników.  

więcej
Filtruj
Kategorie
Okładka
Dostępność
Cena
Ocena

Christel Petitcollin - książki