Michael Mosley

Micheal Mosley to brytyjski pisarz, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Popularność przyniosło mu prowadzenie programów dotyczących zdrowia i medycyny w telewizji BBC. Dokument, który nakręcił w ramach serii Horizon telewizji BBC został nominowany do nagród Emmy oraz BAFTA.

 

Podstawowe dane:

Opis autora

Micheal Mosley urodził się on w Indiach, w Kalkucie 22 marca 1957 roku. Chciał zostać psychiatrą, dlatego podjął studia medyczne na Royal Free Hospital Medical School. Jednak kariera medyczna nie była mu najwidoczniej pisana. Zamiast rozpocząć praktykę lekarską po ukończeniu studiów, zdecydował się porzucić kitel na rzecz zatrudnienia w telewizji.

W 1985 roku rozpoczął pracę asystenta producenta w BBC. Był dziennikarzem działu naukowego, a później prezenterem programów medycznych w tej samej stacji. Zaangażowano go do wielu produkcji o tematyce medycznej w BBC. Był prezenterem programów telewizyjnych Blood and Guts, Medical Mavericks oraz The Story of Science. W 2011 roku stworzył serię The Brain: A Secret History, której tematyka dotyczy historii psychologii i neurologii. Jednym z dokonań Michaela Mosley'a jest opracowana przez niego w 2012 roku słynna dieta 5:2, dla której bazą są trwające krótko posty. Stała się ona podstawą do napisania książki Fast 800.

Książki Michaela Mosley'a

Jedną z dziedzin działalności, którą zajmuje się Michael Mosley, jest tworzenie publikacji o tematyce zdrowego odżywiania, dietach i ich wpływie na stan zdrowia człowieka. Jedną z najbardziej znanych książek Michaela Mosley'a jest pozycja Jelita wiedzą lepiej. Bazą do zebrania informacji do tej książki były jego własne doświadczenia. Mosley cierpiał na cukrzycę, ale zamiast brać leki czy insulinę postanowił całkowicie zmienić swój jadłospis. Testował metodę przerywanej głodówki, którą skrupulatnie dokumentował w telewizji, w programie BBC Eat, Fast and Live Longer. Schudł łącznie 10 kg, a poziom glukozy we krwi bez stosowania farmakoterapii wrócił do normy.

Inną tematykę Michael Mosley porusza w kolejnej swojej książce pod tytułem Moc dobrego snu. Opisuje w niej metodę Fast Asleep, która obejmuje trwający cztery tygodnie program zmiany nawyków. Przy pisaniu książki Moc dobrego snu autor znów bazował na swoich nawykach. Cierpiał na bezsenność, ale wypracował system, który pozwalał mu na dobry, efektywny sen. Mosley uczy swoich czytelników tego, jak zoptymalizować czas spędzany w łóżku. Podtytuł książki Michaela Mosley'a brzmi: Jak spać, by być bardziej szczęśliwym, zdrowym i wypoczętym.

Warto wspomnieć jeszcze o trzeciej słynnej książce Michaela Mosley'a – Fast 800. Rewolucyjny program żywienia oparty na okresowych postach, które mogą okazać się pomocne w odchudzaniu. Opisuje w niej krok po kroku, jak stosować wspominaną już dietę 5:2.

więcej
Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Wydawnictwo
Okładka
Dostępność
Cena
Ocena

Michael Mosley - książki