Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda. Oryginalny scenariusz - Rowling J.K. Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - Yates David

Książkowy ciąg dalszy słynnych "Fantastycznych zwierząt" (kto ich nie zna - poniżej będzie też i o pierwszej części). Macie do wyboru dwie wersje: jedną będącą "Oryginanlnym scenariuszem", na podstawie którego powstał film, a druga to książkowa wersja filmu. Choć w obu wypadkach historia jest ta sama, to inny jest sposób narracji, przedstawienia postaci i scen. Każdy z nich jest fascynujący i magiczny!
 

Dawno, dawno temu... we śnie

Dawno, dawno temu... we śnie. Mroczna baśń - Braswell Liz

A jeśli Śpiąca Królewna nigdy się nie obudzi? Smok został pokonany. Książę jest w zamku – gotowy obudzić królewnę pocałunkiem. Jednak gdy jego usta dotykają warg dziewczyny, książę zasypia. Ma jeszcze szansę uratować królewnę i jej poddanych… we śnie. Musi się śpieszyć bo szpiedzy Maleficent czyhają na Aurorę na każdym kroku. Czasu jest mało, ale jedno jest pewne. Ta bajka jeszcze się nie skończyła.

 

Ogień i kość


Osiemnastoletnia dziewczyna wpada prosto w pułapkę, kiedy pozornie typowa domówka okazuje się podstępem. Odurzona i uprowadzona, zostaje wbrew swej woli wciągnięta do magicznego świata półbogów, wróżek i bezwzględnych starożytnych rodów. Jako zaginiona córka celtyckiej bogini ognia musi przysiąc wierność jednemu z nich. Ma na to tylko kilka dni.

 

Magiczny zestaw: Podręczniki z Hogwartu

 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźćNiezwykły leksykon magicznych zwierząt, to jedna z pozycji uzupełniających dla serii książek o Harrym Potterze, napisana przez J.K. Rowling. Leksykon znany jest uczniom Hogwartu, ponieważ jest to jedna z obowiązujących tam lektur. Podróżnik i odkrywca, Newt Skamander, czyli fikcyjny autor leksykonu, opisuje w nim liczne magiczne stworzenia oraz sposoby ich ujarzmienia.

Baśnie Barda Beedle’aKażdy, kto pragnie przywrócić magię do swojego życia, powinien sięgnąć po tę książkę. Baśnie Barda Beedle’a to niezwykły zbiór magicznych opowieści autorstwa J.K. Rowling, który zarazem bawi i uczy, a także przywraca uczucia towarzyszące czytaniu Harrego Pottera.

Quidditch przez wiekiQuidditch to najważniejszy sport w świecie Harrego. O wygraniu pucharu Quidditcha marzy każdy uczeń Hogwartu. Głód wiedzy dotyczący pochodzenia i historii tej gry, zaspokaja autorka sagi o Potterze – J.K. Rowling, która w książce Quidditch przez wieki zdradza między innymi skąd pochodzi złoty znicz.

 

Czarodzieje Hateway 


 

Myśleliście kiedyś, jakby to było, gdyby Harry urodził się w Polsce...?
Demetriusz Hateway jest zwykłym studentem medycyny ze Szczecina, dopóki jego życiem nie wstrząsa ciąg niezwykłych zdarzeń. Niespodziewana śmierć ojca w wypadku samochodowym sprawia, że na jaw wychodzą długo skrywane sekrety rodziny, ujawniają się jej starzy wrogowie, a chłopaka zaczynają nawiedzać zjawiska coraz bardziej nadprzyrodzone. Wkrótce okazuje się, że Demetriusz należy do starego rodu czarodziejów, choć dotąd trzymano to przed nim w tajemnicy. Przytłoczony nowymi okolicznościami musi rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia, okiełznać rodzące się w nim magiczne moce i ocalić życie nestorce rodu – swojej babci Adelajdzie – która zapada w śpiączkę po nieudanym zamachu na nią. Czasu ma niewiele, a stawka jest wysoka – jeśli zawiedzie, straci wszystko, łącznie ze spadkiem po rodzicach, samymi rodzicami, a nawet nowoodkrytymi magicznymi zdolnościami. 

 

Fillory. Tom 1. Czarodzieje

Dorośli fani HP z pewnością powinni sięgnąć po tę książkę! 

Quentin Coldwater, nad wiek rozwinięty intelektualnie uczeń szkoły średniej, ucieka przed nudą codziennego życia, czytając raz po raz serię ukochanych powieści fantastycznych, rozgrywających się w czarodziejskiej krainie o nazwie Fillory. Tak jak wszyscy uważa, że w prawdziwym świecie magia nie istnieje – póki nie wstępuje na bardzo sekretny i bardzo ekskluzywny uniwersytet dla czarodziejów, mieszczący się w stanie Nowy Jork.

"Czarodzieje", książka przenikliwa psychologicznie, a równocześnie niezwykle pomysłowa, to epicka opowieść o magii i innych światach, która znacznie rozszerza granice konwencjonalnego nurtu fantasy. Oddając hołd takim twórcom fantastyki jak C. S. Lewis, T. H. White czy J. K. Rowling, tworzy całkowicie oryginalny świat, w którym dobro i zło nie są czarno-białe, miłość i seks nie są proste i niewinne, a za moc trzeba zapłacić wielką cenę.

 

Odcienie magii. Tom 1. Mroczniejszy odcień magii Intrygująca powieść fantasy, w której magicznej wizji równoległych Londynów dorównuje oryginalna kreacja barwnych bohaterów.

Witajcie w Szarym Londynie – brudnym i nudnym, pozbawionym magii, rządzonym przez szalonego króla Jerzego III. Istnieje też Czerwony Londyn, w którym w równej mierze szanuje się życie i magię, oraz Biały, miasto wycieńczone wojnami o magię. A niegdyś, dawno temu, istniał jeszcze Czarny Londyn...

 

A wy, jakie pozycje dodalibyście jeszcze do tej listy?

Inspiracje książkowe znajdziecie też w naszym dziale Pasja Czytam.