God of War

Filtruj
Kategorie
PEGI
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Seria gry God of War

Kratos stał się na przestrzeni lat jedną z ikon Playstation, a kolejne odsłony edycje gry God of War (GOW) dosłownie wysprzedawały konsole marki Sony. Kontynuacja i reboot marki z 2018 roku okazał się hitem, a God of War: Ragnarok będzie kontynuował zapoczątkowaną wtedy historię. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno klasyczne odsłony serii, jak i najnowsze przygody Boga Wojny.

Seria God of War od Playstation Studios

Premiera pierwszej gry z serii God of War na Playstation 2 była odważnym posunięciem studia SCE Santa Monica Studio. Deweloper postawił na niezwykle brutalną przygodę będącą połączeniem stylu rozgrywki z serii Devil May Cry oraz łamigłówek charakterystycznych dla gry Ico. Miks tych mechanik uzupełniony charakterystycznym bohaterem przełożył się na sukces. W efekcie seria doczekała się trzech głównych odsłon, dwóch rozwinięć historii oraz spin-offów na konsolę PSP.

Kratos w roli ojca, czyli nowe oblicze Boga Wojny

God of War: Wstąpienie będący prequelem pokazał, że formuła serii się wyczerpała. Przygody Kratosa skupiały się na walce z panteonem bóstw Starożytnej Grecji. God of War z 2018 roku odświeżył formułę zmieniając mechanikę walki, obniżając tzw. epickość starć i ukazując starszego Kratosa. Historia została osadzona w Skandynawii, gdzie bohater został zmuszony do odnalezienia się w roli ojca. Fabuła położyła nacisk na relacje Kratosa i jego syna Atreusa. Zmiana tonu opowieści oraz postawienie w roli przeciwników istot z mitologii nordyckiej przyniosły potrzebny powiew świeżości.

God of War: Ragnarök na PS4 i PS5

God of War z 2018 roku zaprezentował graczom tylko skrawek nordyckiej mitologii. W 2022 Santa Monica Studio zaprezentowała część God of War: Ragnarok. Fabuła skupia się na Kratosie próbującym ochronić syna przed wciągnięciem w wir wojny między Asami i Olbrzymami, która doprowadzi do tytułowego końca świata.

God of War: Ragnarok zabiera graczy w podróż przez wszystkie dziewięć światów z mitologii nordyckiej. Obok znanych już krain w grze pojawi się Vanaheim, Svartalfheim oraz legendarny Asgard. Kratos i Atreus będą musieli stawiać czoła przerażającym wrogom i stoczyć wiele trudnych walk. Gracze mogą liczyć na rozwinięcie mechanik walki z poprzedniej odsłony. Deweloper opracował równocześnie wersje na konsole PS4 i PS5, dzięki czemu posiadacze sprzętu starszej generacji mają możliwość kontynuowania przygody Spartiaty.

Przejrzyj nasz asortyment gier z serii God of War i wybierz interesującą cię odsłonę. Sprawdź edycję kolekcjonerską od firmy Sony Interactive Entertainment Poznaj początki przygód Kratosa i jego syna Atreusa lub zmierz się z ich finałem w God of War: Ragnarok.

więcej